Jak ożywić związek? Oto 6 prostych sposobów

Dzięki tym metodom przywrócisz iskrę w relacji z partnerem.
Jak ożywić związek? Oto 6 prostych sposobów
fot. istock.com
15.12.2020
Dominika Stanisławska

Związki bardzo przypominają ognisko. Od jednej iskry płomień szybko idzie w górę, aż w końcu mamy stałe źródło światła i ciepła. Jeśli płomień przygasa to albo ponownie trzeba go rozpalić albo dać mu całkowicie zgasnąć i odejść. Co robić, gdy nie chcemy odchodzić? Jak ponownie rozpalić związek?
Zobacz więcej: Seks tantryczny, czyli jak osiągnąć orgazm dzięki małym przyjemnościom?

6 sposobów na ożywienie związku

#1 Częściej flirtuj

Pamiętasz początki waszego związku? Flirt i podteksty były w każdej wiadomości. Z czasem często zapominamy o tej ważnej kwestii, bo sprawy codzienne przysłaniają tą intymną część podtrzymywania relacji. Chociaż na początku ponowne flirtowanie może wydawać się niezręczne i dziwne, to później przypomnisz sobie początki twojego związku.

#2 Uprawiaj sexting

Sexting to nic innego, jak seksowne wiadomości, pikantne zdjęcia do partnera oraz inne dwuznaczności. Jest to bardzo bezpośrednia forma „flirtu”, ale też bardzo skuteczna. Następnym razem, gdy tylko będziesz mieć telefon w ręku wyślij coś ostrego do swojego partnera. Głównie chodzi o to, aby dać drugiej osobie do zrozumienia, że o niej myślimy.

#3 Zmień jedną rzecz

Ponowne rozpalanie iskry nie oznacza, że musisz od razu wszystko zmieniać. Niech to będzie jedna rzecz, która zapoczątkowała przygasanie waszego ogniska – chociaż zazwyczaj jest ich więcej. Gdy tylko zmienisz tą jedną rzecz, będzie to dobry początek na resztę zmian.
 Gdy tylko zmienisz tą jedną rzecz, będzie to dobry początek na resztę zmian.
fot. istock.com

#4 Zrób z seksu priorytet

Lista rzeczy do zrobienia w tygodniu jest dość długa, ale nie ma na niej seksu. Zamiast wspólnego sprzątania wrzuć na listę randkę i seks. Na pewno wasz związek na tym skorzysta. Czekanie na seks może być równie podniecające, jak spontaniczne zbliżenie.
Zobacz więcej: 8 najlepszych filmów o seksie

#5 Obejrzyjcie razem coś podniecającego

Może być to komedia romantyczna lub… zwykły film pornograficzny. Stańcie się fanami erotyki i szukajcie czegoś, co pomoże wam wzniecić ogień. Wspólne oglądanie filmów, które podniecają was oboje, to kolejny krok. Film to dobra okazja do podzielenia się pragnieniami i preferencjami.

#6 Spotkanie z seksuologiem

Zdarza się, że związek przygasa z powodu jakiejś urazy z przeszłości, a ludzie nie potrafią się porozumieć właśnie przez nieprzepracowane kwestie. Terapia ze specjalista powinna rozwiązać problem, z którym się borykacie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie