Seks tantryczny, czyli jak osiągnąć orgazm dzięki małym przyjemnościom?

Za długa gra wstępna, czy nowy wymiar bliskości?
Seks tantryczny, czyli jak osiągnąć orgazm dzięki małym przyjemnościom?
fot. istock.com
14.12.2020
Dominika Stanisławska

Seks tantryczny to kulminacja przyjemności, ale na zupełnie innym poziomie niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Założenie jest takie, że seks tantryczny nie jest prostą „gimnastyką ciała” mającą na celu rozkoszowanie się ciałem. Reprezentuje konkretne doświadczenie wzajemnego poznania się, spełnienie zmysłów i nawiązanie głębokiej intymności między partnerami.
Zobacz więcej: Jak post seksualny wpływa na związek?

Seks tantryczny, co to jest?

Seks tantryczny pozwala na osiągnięcie zupełnie innych doznań niż te, które znamy ze zwykłych stosunków. Tantra, czyli „narzędzie służące do rozciągania świadomości”. „Rozciąganie” to powolny seks, który pozwala kochankom poznać siebie nawzajem, ale też poznać własne ciało. Można powiedzieć, że jest to bardzo długa gra wstępna, która przenosi ludzi na zupełnie inny, wyższy poziom samopoznania. Kobiecie i mężczyźnie udaje się osiągnąć orgazm bez wytrysku, czyli bez utraty energii. Według filozofii, gdy mężczyzna osiąga orgazm, oddaje kobiecie to, co ma w sobie najlepszego, ale jednocześnie opada z sił. W seksie tantrycznym, chodzi o ejakulację, która pozwala na zachowanie energii. Oczywiście, przeżywanie tego typu orgazmu sprawiłoby, że tradycyjny orgazm, charakteryzujący się przyjemnymi skurczami, ale także następującą po sobie fazą upadku i zmęczenia, byłby znacznie mniej interesujący.
Oczywiście, przeżywanie tego typu orgazmu sprawiłoby, że tradycyjny orgazm, charakteryzujący się przyjemnymi skurczami, ale także następującą po sobie fazą upadku i zmęczenia, byłby znacznie mniej interesujący.
fot. istock.com

O czym warto pamiętać decydując się na seks tantryczny?

Seks tantryczny jest bardzo zróżnicowany, wymaga użycia różnych technik, prowadza do wielokrotnego orgazmu, trwa dłużej niż „zwykły” seks i pobudza wielką energię seksualną. Partnerzy nie tylko mają okazję się przytulać, ale robić to, o czym zapominają zazwyczaj. Dotykać się, pieścić swoje ciała, całować się, dotykać palcami włosów – jednym słowem, robić te wszystkie czułe gesty, o których często się zapomina lub się je pomija. W tym wypadku jest to obowiązkowe. Tantra pomaga parom przetrwać w czasie. Nauczenie się i zachęcanie do pamiętania o różnicach między mężczyzną a kobietą zarówno na płaszczyźnie seksualnej, jak i sentymentalnej prowadzi do lepszej komunikacji między partnerami. Ponadto, tantra uczy wykorzystywania seksualności do własnego rozwoju na wszystkich poziomach: fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym.
Zobacz więcej: Zgodnie ze znakiem zodiaku - jak znaleźć prawdziwą miłość?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie