"Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek" - KONKURS

Wygraj pełną zabawnych historii i ciągłych zwrotów akcji książkę dla dzieci!
"Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek" - KONKURS
fot. Instagram @kabelek_psoty_i_dziwoty
29.11.2020
Katarzyna Lemanowicz

„Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek”, to pełna zabawnych historii i ciągłych zwrotów akcji książka dla dzieci autorstwa Lidii Gierwiałło. Jak mam zostać bohaterem, jeśli muszę iść spać a wcześniej porządnie wytrzeć łapy, i może jeszcze umyć ząbki? Bohater, który idzie spać! Dobre sobie!

„Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek” - opis książki

Akcja książki rozpoczyna się od przyjazdu głównego bohatera, jamnika Kabelka do jego nowego domu. Od tej pory następuje szereg zabawnych przygód. Poznajemy układy i zależności, jakie dzieją się na przydomowym podwórku pomiędzy przemądrzałym, aczkolwiek uroczym jamnikiem, a pozostałymi zwierzętami. Przysłuchujemy się ich rozmowom i poznajemy ich zachowania. Barwne opisy i piękne ilustracje pobudzają wyobraźnię i przenoszą czytelnika do świata Kabelka i jego przyjaciół. Książka ma również walory edukacyjne, poruszone są w niej nawet trudne tematy. Czytelnik odkrywa nowe słowa i dowiaduje się, kim był i gdzie mieszkał np: Mikołaj Kopernik. Poznaje pory roku. Dowiaduje się czym jest przyjaźń, tęsknota, odpowiedzialność…
Wiedza ta, podana jest w sposób ciekawy i przyjazny. Pod koniec książki pojawia się nowy bohater, jamnik Mikuś Koperek, który nie potrafi jeszcze dobrze mówić i sepleni.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lidia Gierwiałło (@kabelek_psoty_i_dziwoty)

Dalsze przygody Kabelka i Mikusia 2 będziemy mogli poznać w kolejnej II części książki, która będzie dostępna na wiosnę 2021 roku.

10 % ze sprzedaży książeczki „Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek”, zostanie przekazane Fundacji Azylu pod Psim Aniołem, która pomaga bezdomnym i porzuconym zwierzętom.

Co zrobić, żeby wygrać książkę: "Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek" i maskotkę?

Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: Czym dla Ciebie jest przyjaźń? 

Odpowiedź wraz z akceptacją regulaminu wyślesz na maila: [email protected]

Na wasze odpowiedzi czekamy do 30.11 - do godz. 23:00.

Mamy do rozdania 4 zestawy: książka "Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek" Lidii Gierwiałło oraz maskotka jamnika Kabelka!

Czas start! Miłej zabawy!

Nazywam się Kabelek, jamnik Kabelek

Lidia Gierwiałło to polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka. Twórczyni Salonu Muzycznego FRYDERYK, który promował muzykę i sztukę. Jej utwory śpiewały m.in. Irena Santor, Dorota Miśkiewicz, Joanna Jeżewska, Jolanta Fraszyńska, Joanna Trzepiecińska, Edyta Jungowska oraz Piotr
Fronczewski, Zbigniew Zamachowski, Cezary Żak, Wojciech Malajkat, Wojciech Machnicki, Robert Janowski, Stanisław Górka, Felicjan Andrzejczak i wielu innych. Autorka tekstów do muzyki Marka Sarta przy projekcie muzycznym Cztery Pory Roku - Teatr Malucha oraz autorka książki „Spodmiotełki, czyli sposób na kwaśna minkę”. Prywatnie mama, babcia i właścicielka trzech jamników Kabelka, Mikusia i Lineczki.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie