Od dwóch lat nie miała ani jednego dnia przerwy, więc…

Zamknęła się w pokoju i cały dzień grała w gry!
Od dwóch lat nie miała ani jednego dnia przerwy, więc…
fot. istock.com
25.11.2020
Dominika Stanisławska

Mama czwórki dzieci opisała swój typowy dzień na popularnym serwisie Reddit. Nie tylko wspomniała o tym, jak ciężko jest się zajmować czwórką dzieci, ale też o zachowaniu męża i teściowej, którzy nie widzą problemu. Internauci nie mogli wyjść z szoku.
Zobacz więcej: Dlaczego niemowlęta płaczą - nowa dość kontrowersyjna teoria!

Mama zamknęła się w pokoju i grała cały dzień w gry. Co na to mąż?

Jeden z użytkowników Reddita – jak się potem okazało, kobieta – opisała swój zwykły dzień. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że od 2 lat matka czwórki nie dzieci nie miała ani jednego dnia dla siebie. Jak pisze kobieta „od urodzenia jej najmłodszego dziecka, jest non stop w pracy, a obowiązki domowe tak przytłaczają, że nie daje już rady.”
We wpisie powiedziała, że ​​jej dzieci mają 10, 9, 6 i 2 lata, a ona zajmuje się domem, a jej partner pracuje codziennie od 9 do 17. „Nasze soboty są dość spokojne, spędzamy czas z dziećmi. Potem mąż wychodzi z kolegami ”- napisał ClassroomLonely. „Niedziela to kościół i rodzinny obiad. Moje dni są zupełnym przeciwieństwem. Nie odpoczywam. Jestem w 100% przytłoczona i w 150% zestresowana”.
Nie odpoczywam. Jestem w 100% przytłoczona i w 150% zestresowana”.
fot. istock.com
Typowy dzień dla ClassroomLonley obejmuje pobudkę o 5:30, ubieranie się, śniadanie i przygotowanie do dnia na pełnych obrotach do 6:30. Potem gotowanie i opiekę nad dziećmi, przygotowywanie obiadu dla męża, pomoc dzieciom w szkole, karmienie dzieci, sprzątanie, pranie, załatwianie bieżących spraw, kąpiel, łóżko, dalsze sprzątanie, a potem przygotowanie się do snu ok. godziny 22, aby wstać i zrobić to samo od nowa następnego dnia.
Podzieliła się swoimi przemyśleniami z mężem, ale on się tylko zdenerwował. „Pytałam go, co robi każdego dnia, że ​​jest zbyt zmęczony, by pomagać.” – napisała kobieta. „Nie miałam przerwy od urodzenia mojego 2-latka. Powiedział mi, że nie potrzebuję przerwy, że łatwo jest wykonywać pracę w domu. Skończyło się na tym, że się pokłóciliśmy. Następnego dnia zamknęłam się w pokoju i cały dzień grałam w gry wideo. W sobotę odmówiłam zrobienia czegokolwiek.” Z kolei jej teściowa powiedziała, że nie może tak traktować swojej rodziny.
Zobacz więcej: Maffashion puściły nerwy! Odpowiedziała nieuprzejmej fance…

Co na to internauci?

Wielu stanęło w obronie zmęczonej mamy. Inni zauważyli, że dzieci w wieku 10 i 9 lat, mogą już same przygotować sobie posiłek i pomóc w opiece nad młodszym rodzeństwem.
„To był bardzo dobry ruch. Jeśli twój mąż nie może przyznać, że opieka nad domem podczas pandemii to ciężka praca, wtedy może nauczy się czegoś w ten sposób." – napisał jeden z użytkowników. Wielu radziło także, aby udali się na terapię dla par, bo mąż może jej po prostu nie traktować poważnie.
źródło: Reddit

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Kinga (Ocena: 5) 30.11.2020 10:35
Czasami sobie robię takie przerwy, może nie cały dzień ale tak z godzinkę a w tym czasie roomba mi mieszkanie ogarnia a ja mam chwilę dla siebie.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie