Idealne książki na przetrwanie COVID-19

Bohaterki tak silne, że prawie dorównują polskim matkom.
Idealne książki na przetrwanie COVID-19
fot. istock.com
24.11.2020
Dominika Stanisławska

Oglądanie Instagrama i serwisów streamingowych przytępia nawet najbystrzejszy mózg. Oto książki, które będziesz chciała czytać całą noc (tak jak oglądasz ulubiony serial). Możesz je zamówić w księgarni z dostawą do domu lub pobrać wersję e-book.
Zobacz więcej: Super to read... czyli klasyki dla dzieci w nowych wydaniach!

4 książki, które pozwolą przetrwać COVID-19

Kate Elizabeth Rusell Moja mroczna Vanesso

Powieść młodego amerykańskiego pisarza jest uważana przez brytyjską gazetę Guardian za jedną z najbardziej kontrowersyjnych, jakie ukazały się ostatnio. Jest zaskakująco łatwa do odczytania, ale powoduje, że krew płynie szybciej. Pokazuje pogląd ofiary wykorzystywania seksualnego, ale zdecydowanie przełamuje wszelkie stereotypy. Historia 15-letniej Vanessy, która zakochuje się w swoim nauczycielu z liceum, który nie jest ani przystojny, ani młody, ale potrafi całkowicie odurzyć nieletnią dziewczynkę w chwilach, gdy jest najsłabsza.
Historia 15-letniej Vanessy, która zakochuje się w swoim nauczycielu z liceum, który nie jest ani przystojny, ani młody, ale potrafi całkowicie odurzyć nieletnią dziewczynkę w chwilach, gdy jest najsłabsza.
fot. istock.com

Nino Haratischwili Ósme życie

To jej pierwsza książka gruzińskiej pisarki, ale od razu urzeka. Przypomina krytykom „Wojnę i pokój” rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja czy „Blaszany bębenek” Guntera Grassa. Pięćset stron powieści, która jest pomyślana jako klasyczna saga rodzinna. W dodatku pełna silnych postaci kobiecych. Ponadto losy bohaterów dzieją się w czasach największych niepokojów społecznych, jakie zna XX-wieczna historia.

Magdalena Witkiewicz Jeszcze się kiedyś spotkamy

Bohaterowie to nie tylko współczesne, nowoczesne kobiety, ale też te, które pamiętają czasy sprzed II Wojny Światowej. Wydarzenia, które miały miejsce podczas wojny są opisane zupełnie inaczej niż do tej pory. Nie ma spektakularnego bohaterstwa, ale wewnętrzny dramat każdej opisanej postaci. Jeszcze się kiedyś spotkamy pokazuje, jak ogromny wpływ mają wydarzenia z XX wieku, na dzisiejsze decyzje podejmowane przez kobiety w XXI wieku.
Zobacz więcej: Najlepsze sposoby na dodanie Hygge do jesiennej codzienności

Gin Phillips Dzikie królestwo

Kryminał, który pokazuje co jest w stanie zrobić matka, aby ochronić swoje dziecko. Dzięki temu, że dreszczowiec rozgrywa się na przestrzeni godzin, a nie dni – jak ma to miejsce zazwyczaj – możemy obserwować, jak wygląda polowanie na ludzi oraz jak czuje się zwierzę uciekające przed myśliwym. Pojawia się pytanie, na ile każdy z nas chroni innych z obowiązku oraz jak daleko zaprowadzi nas wpisany w geny instynkt samozachowawczy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie