Jak zwalczyć smutek po rozwodzie?

Można szybko się podnieść o rozstaniu?
Jak zwalczyć smutek po rozwodzie?
fot. istock.com
19.11.2020
Dominika Stanisławska

Czas separacji czy rozwodu z partnerem często jest okupiony załamaniem, płaczem i leżeniem w łóżku. O ile jest to jedna z normalnych reakcji, problem zaczyna się, gdy taki stan się przedłuża. Inni od razu, mimo smutku i przygnębienia, szukają kontaktów z innymi ludźmi. Często uporządkowanie życia i nauczenie się bytowania w pojedynkę zajmuje trochę czasu. Głównie zależy to od tego, ile trwał związek i jak był poważny.
Zobacz więcej: Co dzieje się z kobietą po ślubie?

Jak przetrwać rozstanie - czas leczy rany

Po tak znaczącej zmianie życiowej niezwykle ważne jest, aby pomyśleć, że to tylko kwestia czasu, zanim smutek i ból ustąpią. Nawet ten etap twojego życia pewnego dnia się skończy. Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą po zakończeniu związku bądź małżeństwa jest ponowne odnalezienie siebie. Kobiety mają tendencję do podporządkowywania wszystkiego pod związek, dlatego nauka życia w pojedynkę paniom, które wszystko poświęciły dla partnera przychodzi trudniej. Właśnie dlatego po zerwaniu często nie wiemy, co ze sobą zrobić. Nie mamy pasji, hobby, swoich znajomych. Ze stresu albo nic nie jemy albo się przejadamy, a żadna z tych opcji nie jest dobra dla zdrowia i figury.
Ze stresu albo nic nie jemy albo się przejadamy, a żadna z tych opcji nie jest dobra dla zdrowia i figury.
fot. istock.com

Aktywność fizyczna, lek na całe zło?

Nie ma wątpliwości, że ci, którzy szybko wracają do życia po rozstaniu zdecydowanie lepiej je zniosą. Warto też zaznaczyć, iż dobrze jest zająć się jakimś sportem, który rozładuje napięcie zgromadzone w mięśniach. Badanie opublikowane w Journal of Evidence-Based Medicine stwierdza, że ​​ludzie praktykujący jogę lepiej radzą sobie ze strachem niż ci, którzy nic nie robią. Możesz też znaleźć inny sport, który zapewni Ci relaks.
Zobacz więcej: Dziecko uratowało nasze małżeństwo - list czytelniczki

Warto mieć jasne cele

Każdy ból po rozstaniu kiedyś się kończy. Gdy już dojedziemy do siebie warto postawić sobie jasne cele na przyszłość, które pomogą nam się rozwijać. Pasja czy hobby, które porzuciłaś na rzecz związku może mieć teraz zbawienny wpływ na twój stan psychiczny. Zwrócić uwagę, czy twój partner przez cały związek nadal miał swoje zainteresowania. Mężczyźni rzadziej porzucają swoje hobby na rzecz związku, dlatego szybciej dochodzą do siebie. Bierzmy z nich przykład i nie pozwólmy, bo rozstanie warunkowało nasz nastrój przez wiele tygodni.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie