Czy ten, kto kocha bardziej ma gorzej?

Dlaczego dostajemy mniej niż dajemy?
Czy ten, kto kocha bardziej ma gorzej?
fot. istock.com
19.11.2020
Dominika Stanisławska

W niektórych związkach jest tak, że jedna osoba bardziej się stara, a dla miłości gotowa jest zmienić swoje życie. Niestety, ale jest to forma uzależnienia, która zdecydowanie nie jest pożądana do życia w związku. Aby relacja była dobra, wszystko powinno być w równowadze. Obie strony powinny zarówno dawać, jak i otrzymywać.
Zobacz więcej: 7 rzeczy do zrobienia po kłótni

Strach przed samotnością

Twój wewnętrzny głos mówi ci, że nie jesteś wystarczająco dobra dla partnera, że ​​jeśli nie on, to już nigdy żaden inny. Kiedy ta „nierównowaga” nie jest zbyt duża, może to nie przeszkadzać w związku. Niektórzy ludzie, niezależnie od płci, mają wewnętrzną potrzebę „kochania bardziej”, wtedy są bardziej sobą, a nie tylko starają się zadowolić innych. Ponadto wnoszą do związku swoją osobowość i oryginalność. Działa to tylko wtedy, gdy obie strony cenią tak samo swoje uczucie. Największym problemem braku równowagi w związku są ludzie, którzy są od siebie uzależnieni. Czasami nie potrafią żyć samodzielnie i bardzo często są to osoby, które są o wszystko zazdrosne. Oprócz związku każdy powinien mieć swoje zainteresowania, przyjaciół, hobby lub pracę.
Oprócz związku każdy powinien mieć swoje zainteresowania, przyjaciół, hobby lub pracę.
fot. istock.com

Podstawą związku jest solidny fundament

Zbuduj fundament, z którego będziesz czerpać. Nie musisz być wdzięczna za to, że inni dobrze się z tobą bawią, czy chcą przebywać. Jeśli koniecznie jest, abyś czuła, że się kimś opiekujesz, to szukaj osoby, która naprawdę to doceni. Powtarzaj, że jesteś wyjątkowa, doskonała i wspaniała. Gdy tylko ponownie rozważysz swój pogląd na siebie w ten sposób, oprócz dobrych relacji, twój partner również będzie czuć się lepiej w twoim towarzystwie. Będziesz pewna siebie oraz swojej wyjątkowości. Będziesz postrzegana jako dziewczyna, z którą przebywanie jest przyjemnością. Jeśli masz braki w pewności siebie i niejasne relacje z samym sobą, bardzo trudno będzie znaleźć bezpieczeństwo i stabilność w cudzych ramionach. Zawsze należy podchodzić do związku tak, jakby to była równoważna wymiana. Warto pozbyć się nadmiernego uzależnienie emocjonalnego od drugiej osoby. W przyszłości może się okazać, że partner się nie stara, bo twoje uczucie przyjmuje za pewnik.
Zobacz więcej: Jak post seksualny wpływa na związek?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie