Friends with benefits, pomysł na przyjaźń czy strach przed zaangażowaniem?

Czy można czerpać korzyści z takiej relacji?
Friends with benefits, pomysł na przyjaźń czy strach przed zaangażowaniem?
fot. istock.com
18.11.2020
Dominika Stanisławska

Aplikacje randkowe pomagają poznawać nowych ludzi, ale też potrafią popsuć kulturę randkowania. Wiele osób, które korzystają z różnych dobrodziejstw technologii wprost pisze, czego oczekuje. Oczywiście nie musi to dotyczyć tylko aplikacji. Nawet w swoim najbliższym otoczeniu możesz mieć osobę, z którą mogłabyś być w tak specyficznej relacji. Dlaczego decydujemy się na relację, która jest pełna profitów, jakie daje związek?
Zobacz więcej: Rób sobie dobrze!

Friends with benefits, pomysł na przyjaźń czy strach przed zaangażowaniem?

Nie tylko mężczyźni mają problemy z zaangażowaniem. Utarło się, że to kobiety od razu potrafią myśleć o ślubie, jednak nie każda z nas tak ma. Niektóre panie po prostu lubią życie singla, a relacje bez zobowiązań są dla nich odskocznią i dodatkiem. Można czerpać korzyści takie jak bliskość i przyjaźń, bez specjalnego angażowania się oraz bez oczekiwań. Ponadto zawsze jest osoba, do której można się odezwać. Problem zaczyna się wtedy, gdy jedna ze stron zaczyna się na dobre angażować.
Problem zaczyna się wtedy, gdy jedna ze stron zaczyna się na dobre angażować.
fot. istock.com

Przyjaciel z internetu

Wiele osób szuka tego typu relacji chociaż oficjalnie się do tego nie przyznaje. Łatwość nawiązywania kontaktów w XXI wieku spowodowała, że technologia zabiła kulturę randkowania. Dziś wprost mówimy, czego chcemy – stało się nawet naszym przekleństwem. Kiedyś, aby „wypadać grunt” trzeba było się trochę postarać, a starania dotyczyły obu stron. Dziś wystarczy dodać odpowiedni opis i gotowe.

Przyjaciel z najbliższego otoczenia

Niektóre z nas mają kolegów, którzy albo są sami albo w bardzo krótkich związkach. Seks jest super, daje relaks, jest przyjemny, więc dlaczego nie dzielić tej przyjemności z kimś, kogo znamy od lat? Można spróbować takiej relacji, ale warto zastanowić się, czy to nie zrujnuje tego, co do tej pory zbudowaliście. Seks jest bardzo intymną rzeczą, a preferencje niektórych ludzi nigdy się nie ze sobą nie skrzyżują.
Zobacz więcej: Jak post seksualny wpływa na związek?

Seks-przyjaźń drogą do związku?

Takie historie się zdarzają i to nie tylko w komediach romantycznych. Nie ma co ukrywać, że zanim przyjdzie prawdziwe zaangażowanie i chęć bycia z drugą osobą, większość z nas woli mieć już seks za sobą. To, jak partner traktuje cię w łóżku może sporo o nim powiedzieć. Jeśli dba o twoje potrzeby tak jak i o swoje. Gorzej, gdy trafimy na egoistę.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie