5 łatwych sposobów na szybkie zmniejszenie napięcia

Wiedziałaś o tym?
5 łatwych sposobów na szybkie zmniejszenie napięcia
fot. istock.com
12.11.2020
Dominika Stanisławska

Koronawirus, praca zdalna, opieka nad dziećmi i wiele innych rzeczy to czynniki, które powodują, że narasta w nas napięcie. Co robić, aby natychmiast zmniejszyć napięcie, które odczuwamy? Oto 5 łatwych sposobów, które zawsze się sprawdzą.
Zobacz więcej: Jak skutecznie medytować?

5 sposobów na szybkie zmniejszenie napięcia

Idź na spacer

Cały dzień w dusznym pomieszczeniu przed komputerem? To jeden z wielu czynników, który sprawia, że ciężko nam zebrać myśli. Ponadto szybciej poddajemy się negatywnym emocjom. Zrób sobie 30 minut przerwy od pracy i wykorzystaj ten czas na relaksacyjny spacer. Często jest to wystarczający czas, aby odetchnąć, nabrać sił i wrócić do służbowych obowiązków. Nie lekceważ korzyści, jakie przynosi przebywanie na świeżym powietrzu.
Nie lekceważ korzyści, jakie przynosi przebywanie na świeżym powietrzu.
fot. istock.com

Wykonuj ćwiczenia oddechowe

Aby zebrać myśli i oczyścić umysł popracuj nad oddechem. Medytacja może być doskonałym wspomagaczem przy pracy nad oddechem. Równomierne, spokojnie oddychanie redukuje poziom hormonów stresu i koi nerwy. Jeśli czujesz, że jesteś niespokojna lub przytłoczona obowiązkami zamiast panikować – odpuść. Daj sobie 10-15 minut na kilka głębokich wdechów i wydechów. Po tym czasie zauważysz zdecydowaną różnicę w stanie swojej świadomości.

Rozciągnij się

Rozciąganie mięśni w powolny, kontrolowany sposób jest doskonałym sposobem na redukcję napięcia. Kiedy mięśnie są ciągle przykurczone mogą stracić na elastyczności, powodując uczucie sztywności, ból, zmęczenie i stałe napięcie. Rozciąganie mięśni zwiększa przepływ krwi w organizmie, rozciąga tkankę łączną, co powoduje, że mamy więcej energii.
Zobacz więcej: Sephora Collection wspiera III edycję FUN.TECH.FUTURE

Zrób sobie masaż głowy

Masaż głowy pomaga rozładować napięcie, które często gromadzimy w górnych partiach ciała. Przy masażu głowy możesz użyć opuszków palców, szczotki do skóry głowy lub masażera do głowy. Delikatnie ugniataj skórę głowy i jej okolice przez kilka do kilkunastu minut. Pozwoli to na pozbycie się napięcia i powrót do obowiązków zupełnie zrelaksowaną.

Sięgnij po uspokajający zapach

Sięgnij po swój ulubiony zapach, aby się rozluźnić i zrelaksować. Zapachy to nie tylko świece, ale też olejki eteryczne lub perfumy. Jest to jeden z niezawodnych sposobów, który ukoi twoje nerwy. Jeśli chcesz mieć zapach stricte uspokajający, to koniecznie przeczytaj etykiety od producenta. Dzięki nim wybierzesz ten, po którym od razu poczujesz się lepiej. Kojąco działa zapach lawendy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie