5 najlepszych filmów o modzie

Nie masz co robić w jesienne wieczory?
5 najlepszych filmów o modzie
fot. Instagram @marcellvonberlin
11.11.2020
Dominika Stanisławska

Świat mody jest dostępny dla niewielu – i to jest fakt. Są jednak ludzie, którym to nie wystarcza i chcą wiedzieć więcej na temat nieznanego, dlatego weszli z kamerą do świata mody i zrobili filmy o tej tematyce. Oto najlepsze filmy o modzie według SuperMam.
Zobacz więcej: 7 najlepszych pokazów mody do obejrzenia na YouTube

5 najlepszych filmów o modzie

#1 McQueen reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui

Mimo tego że Alexander McQueen nie dożył premiery filmu o sobie samym, to dla przeciętnego człowieka może on być prawdziwym odkryciem. Alexander wychowany w Londynie osiągnął więcej, niż niektórzy ludzie pracujący dzień w dzień. Stworzył markę, która warta jest ogromne sumy.
– Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n'roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje, szok i atak serca. – Alexander McQueen.

#2 Dior and I reż. Frédéric Tcheng

Głównym bohaterem filmu jest Raf Simons – główny projektant domu mody Dior. Po odejściu Johnna Galliano cały świat czekał na jego pierwszą kolekcję. Jaka była? Wielki powrót do tego, co kobiece, idealne, klasyczne. Film pokazuje gorączkowe przygotowania do pierwszego pokazu Rafa.

#3 The first Monday in may reż. Andrew Rossi

Film, który pokazuje gorączkowe przygotowania do najważniejszego wydarzenia w świecie mody – Met Gali. Dzięki temu dziełu widz może zrozumieć, że dzisiejszy świat mody, to „jakieś ubrania”, tylko sztuka równa malarstwu lub literaturze.

#4 Dom Pierre’a Cardina reż. Davida Ebersole i Todd Hughes

Film oparty na rozmowie z Pierrem Cardinem, który opowiada o swojej pracy i podejściu do mody. Jego współpraca z Chritsianem Diorem była przełomowa i otworzyła mu furtkę do wielkiego świata mody. Mimo sędziwego wieku nadal jest wesoły, pełen pasji i wizji, a jego kolekcje to futurystyczny powrót do lat 60.

Zobacz więcej: Kilt z lat 90. powraca!

#5 Prêt-à-Porter reż. Robert Altman

Komedia noir, która pokazuje świat mody od zupełnie innej strony. W obsadzie same gwiazdy nie tylko filmowe, ale i modowe – zaczynając od Jean-Paul Gaultiera przez wszystkie znane modelki lat 90.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie