7 rzeczy do zrobienia po kłótni

Niektóre z nich musisz zrobić z partnerem.
7 rzeczy do zrobienia po kłótni
fot. istock.com
09.11.2020
Dominika Stanisławska

Chociaż kłótnie to nic przyjemnego, to i tak zdarzają się każdej parze. Wizja powiedzenia wszystkiego, co leży ci na wątrobie jest kusząca, ale potem przychodzi stres i wyrzuty sumienia. Jak zachować się po kłótni?
Zobacz więcej: Nowoczesność i prostota w jednym - ubrania, które zachwycają!

7 rzeczy do zrobienia po kłótni

Uspokój emocje

Jeśli nie potrafisz zapanować nad emocjami, to nie będziesz w stanie myśleć logicznie i rozwiązać problemu. Aby szybko otrząsnąć się po kłótni trzeba wykonać jakieś ćwiczenie fizyczne, np.: spacer.

Przemyśl wszystko sama

Przeanalizuj wasze starcie krok po kroku. Co tak naprawdę cię zdenerwowało? Pomyśl nad swoimi uczuciami i emocjami, które w tej chwili już nie mają nad tobą kontroli.
 Pomyśl nad swoimi uczuciami i emocjami, które w tej chwili już nie mają nad tobą kontroli.
fot. istock.com

Zapisz frazy, którymi stale rzucasz

W kłótni obie strony często wykorzystują sprawdzone argumenty. Jest to bardzo irytujące, bo nie prowadzi do rozwiązania, a tylko pogłębia konflikt. Zapisz wszystkie frazy, których używasz jako broni, a które mogą denerwować twojego partnera. Zrób to w drugą stronę – rozpisz, które argumenty twojego partnera wyprowadzają cię z równowagi.

Bądź szczera, kiedy dojdzie do rozmowy

Zapytaj swojego partnera, czy jest już gotowy normalnie z tobą porozmawiać. Dobry związek to relacja między osobami, które potrafią zrozumieć różnice charakterów. To, że ty jesteś gotowa do rozmowy, nie oznacza, że twój partner też.

Mów o sobie, nie o parterze

Gdy już dojdzie między wami do rozmowy nie rzucaj ciągle „ty robisz X”. Mów o tym, co czujesz, np.: czuje się źle, gdy robisz X. Unikniesz obwiniania drugiej strony jednocześnie mówiąc o sobie.

Słuchaj ważnie swojego partnera

W momencie, kiedy druga strona mówi nie przerywaj i nie przepraszaj. Chodzi o zrozumienie uczuć drugiej strony, a nie szybkie przejście do rozwiązania problemu. Słuchaj tak, jak sama chciałabyś być słuchana.
Zobacz więcej: Co wspólnego mają ze sobą moda i polityka?

Szukaj chwil beztroski

Po każdej kłótni przychodzi czas na zgodę. Poszukaj w rozmowie chwili wytchnienia, czasami wystarczy uśmiechnąć się na myśl, o absurdalnej sytuacji. W pewnym momencie oboje będziecie musieli nawzajem okazać sobie życzliwość, co na pewno przyspieszy proces pogodzenia się.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie