3 produkty, które natychmiast poprawią twój humor

Dowiedz się, co warto włączyć do diety
3 produkty, które natychmiast poprawią twój humor
fot. istock.com
09.11.2020
Katarzyna Lemanowicz

Chcesz poczuć się lepiej? Pobudź organizm do wydzielania endorfin. To właśnie te cudowne hormony pomagają odzyskać dobre samopoczucie.

Organizm wytwarza je sam, kiedy na przykład ćwiczysz lub jesz odpowiednie produkty.

Produkty spożywcze, które skutecznie poprawiają humor

#1 Gorzka czekolada

Według badań opublikowanych w „British Journal of Clinical Pharmacology” skutecznie podnosi poziom endorfin. Jeśli dodatkowo wybierzesz tę, która jest bogata w kakao, dostarczysz sobie także flawonoidów czyli antyoksydantów, które są korzystne dla mózgu.

Zobacz więcej: Chcesz być w dobrej kondycji? Każdy dzień zaczynaj od zrobienia tych kilku rzeczy…

#2 Chili

Pikantne przyprawy zawdzięczają swój palący smak związkom pobudzającym receptory bólu (w ostrych papryczkach jest to kapsaicyna). Wydzielanie endorfin jest tu reakcją na ból, o czym doniosło pismo „Temperature”.

Chili - jak wpływa na nastrój?

fot. istock.com

#3 Wanilia

Już sam zapach tej przyprawy poprawia nastrój zmniejszając napięcie nerwowe o ponad 60% - tak wynika z badań przeprowadzonych w Memorial Sloan Kettering Cancer Center.
Miks na dobry humor...

Roztop kawałki gorzkiej czekolady i dodaj ½ posiekanej laski wanilii utartej ze szczyptą suszonego chili. b Jest to kaloryczna przekąska, ale raz na jakiś czas wskazana – szczególnie w sytuacjach stresujących, kiedy jesteś rozdrażniona czy smutna!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie