6 prostych sposobów, aby czuć się lepiej

Wiedziałaś o nich?
6 prostych sposobów, aby czuć się lepiej
fot. istock.com
04.11.2020
Dominika Stanisławska

W 2020 roku patrzenia na jasną stronę życia może wydawać się trudne. Ten rok dla wielu osób nie był łaskawy z wielu powodów. Negatywne myślenie, mimo wszystko, nie powinno dominować w naszym życiu, bo każdy kto zna zasadę przyciągania wie, że tylko pozytywne myślenie doprowadzi nas do szczęścia. Jak nawiązać kontakt z wewnętrznym optymistą? Czy bycie wesołym naprawdę jest takie trudne?
Zobacz więcej: „Truskawkowe nogi”, jak im zapobiegać?

6 prostych sposobów, aby czuć się lepiej

Bądź tu i teraz

Wiele razy powtarzany frazes, ale jest prawdziwy. Większość ludzi dąży do szczęścia, zamiast szukać go tu i teraz. Nic nie daje większej radości niż małe rzeczy. Zrobiłaś sobie dobrą kawę? Ciesz jej smakiem. Usłyszałaś swoją ulubioną piosenkę? Posłuchaj jej kilka razy. Nastaw się pozytywnie już od rana na cały dzień, a okaże się, że był to jeden z lepszych dni w twoim życiu. Ludzie sukcesu to nie tylko ci, którzy byli zdeterminowani, ale też żyli tu i teraz, cieszyli się z niewielkich rzeczy.

Lista rzeczy, które cię uszczęśliwiają

Zrób listę rzeczy, które cię uszczęśliwiają. Nie musi to być lista, która będzie wisiała na lodówce, ale ważne, żeby była w twojej głowie. Rób rzeczy, które sprawiają ci radość niezależnie od opinii innych. Masz „dziwne” zainteresowania? Ważne, że są to twoje zainteresowania i dają ci radość.
Ważne, że są to twoje zainteresowania i dają ci radość.
fot. istock.com

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Znajomi, którzy ciągle narzekają wpędzają nas w zły nastrój. Nikt nie lubi przebywać z marudami, a jak mówi przysłowie „z kim przystajesz, takim się stajesz”. Warto wziąć to sobie do serca i otaczać się ludźmi, którzy mają pozytywne nastawienie. Zamiast przeglądać serwisy społecznościowe, w których wiele osób wylewa swoje żale, lepiej obejrzyj dobry serial lub poczytaj książkę.
Zobacz więcej: Skuteczny sposób na przebarwienia? Odkryj właściwości roślinnego retinolu

Wyjdź na zewnątrz

Przejdź się po parku. Spacery są dobre dla zdrowia, zwiększają odporność, a już 50 minut spacerowania może pozytywnie nastroić na resztę dnia lub rozładować napięcie. Ciągłe siedzenie w domu może prowadzić do depresji. Regularne spacery obniżają poziom kortyzolu we krwi.

Przypomnij sobie dobre chwile

Zamiast rozpamiętywać, że coś ci nie wyszło, przypomnij sobie dobre rzeczy, które cię ostatnio spotkały. Uśmiechaj się do siebie, kiedy o nich myślisz. Dobre rzeczy, przyciągają kolejne dobre rzeczy i tak ciągle. Jeśli zaczniesz myśleć w ten sposób, zobaczysz, jak szybko twoje życie staje się kolorowe.

Bądź dla siebie dobra

Dobrze traktuj swoje ciało i umysł. Samoopieka powinna znajdować się na szczycie listy rzeczy, które cię uszczęśliwiają. Nadaj opiece nad sobą priorytet. Może to być nakładanie maseczki, zrobienie makijażu. Cokolwiek by to nie było, zwróć uwagę, jak bardzo cię uszczęśliwia.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie