Każdy jest piękny na swój sposób!

Jak podkreślić swoją wyjątkowość?
Każdy jest piękny na swój sposób!
fot. istock.com
31.10.2020
Dominika Stanisławska

Nieosiągalne standardy piękna wpędzają kobiety w wiele niebezpiecznych zaburzeń. Mimo to, dzisiejsze standardy celebrują różnorodność, dlatego warto skupić się na podkreśleniu własnej wyjątkowości, a nie na gonieniu standardów. Przyznajmy się sami przed sobą – większość z nas nie będzie wyglądać jak z okładek magazynów.
Zobacz więcej: Czy wiesz, że twoja skóra stresuje się razem z tobą?

Różnorodnie piękni

Różnorodność oznacza, że jest to pewna normalność, która występuje w przyrodzie. Mamy wiele gatunków roślin i zwierząt, które są różnorodne. My, ludzie, też jesteśmy różnorodni, dlatego warto podkreślać to, co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Oznacza to, że piękno można znaleźć w wielu formach i kształtach. Uczymy się zakrywania wad, podczas gdy wiele z nich to nasz wyróżnik. Dlaczego mamy się go wstydzić? Wiele razy słyszymy, że coś nam nie pasuje. Niektórzy od małego mają wpajane, iż np.: długie kolczyki nie pasują do ich wyglądu, przez co to my, a nie ktoś inny czujemy się źle. Wiele osób poddaje się krytyce i odkłada rzeczy, w których potencjalnie źle wygląda. Zamiast tego warto wpajać innym, żeby sami szukali odpowiednich dla siebie stylów w ubraniach, makijażu i dodatkach. W końcu między innymi to podkreśla naszą różnorodność, inność. Mamy XXI wiek, dlatego zamiast słuchać opinii na temat swojej odmienność, po prostu żyj według własnych zasad.
Mamy XXI wiek, dlatego zamiast słuchać opinii na temat swojej odmienność, po prostu żyj według własnych zasad.
fot. istock.com

Jak podkreślić swoją wyjątkowość?

Wyjątkowość to nie tylko wygląd fizyczny, ale też to, co mamy w głowie, czyli nasze poglądy oraz traktowanie innych. Najlepszym podkreślenie naszej wyjątkowości będzie pozytywne reprezentowanie siebie bez względu na kształty czy wygląd. Nieziemska pewność siebie to najbardziej znany wyznacznik wyjątkowości. W końcu osoby pewne siebie nie przejmują się opinią innych i żyją jak chcą. Silna osobowość nie tylko daje pozytywnego kopa nam samym, ale też ludziom w około nas. Każdy chce przebyć w towarzystwie osób uśmiechniętych, wesołych, entuzjastycznych, a to właśnie te cechy przeważają o tym, kim jesteśmy i jak postrzegają nas inni. Zamiast przejmować się opiniami, lepiej być w pełni sobą bez względu na wygląd.
Zobacz więcej: Procter & Gamble Beauty wprowadza przełomową innowację w dziedzinie opakowań wielokrotnego użytku! [EkoMama]

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie