Ekologiczna zabawa? To możliwe! [EkoMama]

Mattel wprowadza świadomą produkcję zabawek i opakowań
Ekologiczna zabawa? To możliwe! [EkoMama]
fot. Materiały prasowe
28.10.2020
Katarzyna Lemanowicz

Firma Mattel wyznaczyła sobie nowy cel. Do 2030 roku zobowiązuje się do produkcji zabawek i ich opakowań z tworzyw naturalnych lub recyklingowanych, ograniczając tym samym produkcję zbędnych odpadów, które mają bezpośredni wpływ na środowisko naturalne. Jedną z pierwszych zabawek, wykonanych w 100% z materiałów ekologicznych jest kultowa Piramidka z kółek Fisher-Price.  

Ekologiczna zabawa? To możliwe!

Pod koniec ubiegłego roku, producent zabawek Mattel ogłosił swój ekologiczny cel, aby do 2030 r. osiągnąć 100% produkcji z tworzyw pochodzących i nadających się do recyklingu lub opartych
o naturalny skład tworzywa. Dotyczy to zarówno produktów, jak i ich opakowań. Firma zaprezentowała swoje pierwsze zabawki, odwołujące się do powyższych wytycznych. Należą do nich między innymi znana rodzicom na całym świecie Piramidka z kółek oraz Pierwsze klocki malucha, od lipca dostępne w Eko zestawie prezentowym w sieci sklepów Smyk.

Zobacz więcej: W Nowym Jorku zegar odlicza czas do katastrofy klimatycznej. Ile czasu nam pozostało?

Mattel - ekologiczne zabawki

fot. Materiały prasowe

Etykieta How2Recycle - co oznacza?

Nowy cel wpisuje się w politykę firmy, a dokładniej w Zasady Zrównoważonego Pozyskiwania Surowców, które zostały ogłoszone w 2011 r. Firma pozyskuje obecnie 93% papieru i włókien drzewnych używanych w opakowaniach i produktach z materiałów pochodzących z recyklingu
lub pochodzących ze zrównoważonej wycinki drzew. Dzięki temu przekroczyła cel na 2018 r. aż o 90%. Ponadto, firma wprowadziła etykietę How2Recycle. Jest to znormalizowany system etykietowania, który wyraźnie ukazuje instrukcje dotyczące recyklingu. „Zrównoważony rozwój jest priorytetem korporacji  Mattel, a tworzenie zrównoważonych produktów i opakowań jest ważną częścią naszego zaangażowania na rzecz planety” - powiedział Ynon Kreiz, prezes i dyrektor generalny firmy.

Co zmieni się w zabawkach?

W 2020 r. Fisher-Price obchodzi 90. urodziny i zapewnia, że do końca roku wszystkie wspomniane wcześniej Piramidki z kółek na całym świecie, wykonane będą z tworzyw pochodzenia roślinnego i zapakowane w materiały w 100% pochodzące z recyklingu i źródeł ekologicznych. Kultową już zabawkę, stworzoną z ulepszonych surowców będzie można poddać recyklingowi, a to wyeliminuje odpady oraz ułatwi przetworzenie i ponowne wykorzystanie materiałów pod koniec okresu jej użytkowania. Pierwszym detalistą, który wprowadził tę linię na rynek polski jest sieć sklepów Smyk, która włącza do sprzedaży limitowane Eko zestawy prezentowe. W skład każdego z nich wchodzi wspomniana już wcześniej Piramidka z kółek oraz Pierwsze klocki malucha. Dodatkowo, zestawy posiadają opakowania z certyfikatem Forest Stewardship Council (FSC), które w pełni nadają się do recyklingu. Od 2021 zabawki te będą dostępne na całym polskim rynku.

Ekologiczne zabawki

fot. Materiały prasowe

Zobacz więcej: Pierwsza na świecie mata treningowa z trzciny cukrowej [EkoMama]

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie