Rób sobie dobrze!

Dlaczego masturbacja jest ok?
Rób sobie dobrze!
fot. istock.com
26.10.2020
Dominika Stanisławska

Pozytywna seksualność to coś, o czym nadal ciężko nam mówić, ciężko przyznać nam się przed partnerem, że lubimy masturbacje, że potrafimy same siebie zaspokoić. Zdefiniowanie seksualność to głównie powiedzenie sobie samej, co lubię, a czego wolę unikać. Co więcej, koronawiurs i kwarantanny napędziły w ciągu ostatnich miesięcy sprzedaż gadżetów erotycznych do samodzielnej zabawy, jak i dla par.
Zobacz więcej: Vanilla sex. Dlaczego się go wstydzimy?

Dlaczego masturbacja jest ok?

Przede wszystkim dlatego, że sama możesz się zaspokoić. Mężczyźni masturbują się kilkukrotnie razy więcej niż kobiety i nie mają problemu z tym, aby się do tego przyznać. My, kobiety, ciągle się tego wstydzimy, chociaż też to robimy. COVID-19 zamknął nas w domach i nie jeśli ktoś mieszka z partnerem, to ma szczęście. Osoby, które cenią sobie fizyczne uciechy na pewno nie były zadowolone, dlatego producenci zabawek erotycznych od marca notują zaskakująco wysokie wyniki sprzedaży. Oznacza to, że nie tylko kobiety oglądają filmy pornograficzne, ale potrafią zdefiniować, która zabawka najlepiej zaspokoi ich potrzeby. Co więcej, masturbacja i zabawki pozwalają znieść rozłąkę z partnerem.
Co więcej, masturbacja i zabawki pozwalają znieść rozłąkę z partnerem.
fot. istock.com

Jesteś zła? Wibrator w dłoń!

Jesteś zestresowana? Szef się czepia? Tak samo jak ciepła kąpiel, masturbacja pomaga rozładować stres! Regularne zaspokajanie samej siebie sprawia, że jesteśmy szczęśliwsze, a im częściej fale endorfin zalewają nasz mózg, tym lepiej. Masturbacja nie musi odbywać się w samotności, a może być doskonałym spoiwem dla związku. Bawcie się razem, odkrywajcie swoja ciała, dbajcie o siebie nie tylko w życiu, ale też w łóżku. Nie tylko sama fizyczność sprawia przyjemność. Aby zaspokoić siebie, trzeba puścić wodze fantazji, więc nie tylko fizycznie „robimy sobie dobrze”, ale też jesteśmy w stanie być gwiazdami własnego filmu – i co z tego, że w naszej głowie?
Zobacz więcej: Dieta na świetne życie erotyczne, czyli co jeść żeby było nam... dobrze!

Czy oddzielać masturbację od seksu?

Kobieca przyjemność to stosunkowo nowy temat do poruszenia. Na przykład masturbację zawsze łączyłam z seksem, ale być może trzeba ją oddzielić. Problemy kobiet z masturbacją nie wynikają ze zmniejszonego popędu, ale głównie ze wstydu. W Polsce edukacja seksualna ogranicza się do zdobywania wiedzy od rówieśników. Niewiele osób wie jaką funkcję ma łechtaczka, bo na zajęciach z biologii nikt o tym nie mówi. A może warto?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie