Oznaki, że naprawdę jesteś zakochana

Według ekspertów od randek i związków.
Oznaki, że naprawdę jesteś zakochana
fot. istock.com
19.10.2020
Dominika Stanisławska

Zakochanie to jedno z najlepszych uczuć, jakie możemy przeżywać. Oczywiście u każdego faza zakochania będzie przebiegać odrobinę inaczej, ale większość oznak jest wspólna dla wszystkich przypadków.
Zobacz więcej: Miłość w czasach zarazy!

Oznaki, że naprawdę jesteś zakochana

Chcesz przytulania, a nie seksu

Jesteś podniecona na myśl o całonocnym przytulaniu? Wolisz całą noc przytulać się do jego klatki piersiowej, niż uprawiać seks? Cóż… to jedna z oznak zakochania. W końcu przytulanie wywołuje w nas pozytywne emocje.
W końcu przytulanie wywołuje w nas pozytywne emocje.
fot. istock.com

Wykonujesz czynności, których nie lubisz

Poranne zmywanie naczyń? Ścielenie łóżka? To czynności, których nie znosisz, a jednak po nocy spędzonej u partnera wykonujesz je z uśmiechem na twarzy. Po prostu robisz wszystko, aby ułatwić drugiej osobie życie. Zgadzasz się też na rzeczy, których nie lubisz, jak np.: jazda na łyżwach – może się okazać, że sprawia ci to przyjemność.

Nie martwisz się

Do tej pory zawsze bałaś się, że zostaniesz zraniona, a teraz w ogóle nie masz takich obaw. Nikt, kto cię kocha, nie będzie chciał sprawiać ci przykrości. Co więcej, często rozmawiacie o wspólnej przyszłości. Planujecie wszystko w czasie np.: wspólne wakacje.

Naprawdę tęsknisz

Kiedy mówisz, że tęsknisz, to naprawdę tak czujesz. Do tej pory, gdy pisałaś o tęsknocie, było to albo wymuszone albo pisane z grzeczności.
Zobacz więcej: Długotrwały lęk i niepokój może zniszczyć każdy aspekt życia - jak sobie z nim poradzić?

Czujesz się bezpiecznie

Kiedy jesteś przy ukochanej osobie, czujesz się niezwykle bezpiecznie. Wiesz, że nic złego ci się nie stanie. Możesz też być prawdziwą sobą, opowiadać głupie dowcipy, po prostu czuć się bardzo komfortowo, okazywać emocje, bo wiesz, że nikt cię nie będzie oceniał. Chcesz pokazać mu wszystkie swoje ulubione rzeczy, bo wiesz, że je zaakceptuje. Działa to też w drugą stronę. W przeciwieństwie do swoich poprzednich sympatii, swojej nowej się nie wstydzisz, i mogłabyś go przedstawić rodzinie.

Wspólnie przeżywacie emocje

Kiedy on jest smutny, ty też jesteś. Potraficie dzielić się radościami i troskami dnia codziennego.

Chcesz robić rzeczy, które już zrobiłaś

Spontaniczna wycieczka nad morze lub w góry? Pewnie już kiedyś to przeżyłaś, ale chcesz to powtórzyć z tą konkretną osobą. Jesteś ciekawa, jak to będzie właśnie z nim.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie