Jak odkrywać z dzieckiem świat w czasach COVID-19?

Na przykład wirtualną wycieczką!
Jak odkrywać z dzieckiem świat w czasach COVID-19?
fot. istock.com
14.10.2020
Dominika Stanisławska

W dobie powszechnego internetu i koronawirusa twój świat się wcale nie ograniczył do wyjścia po najpotrzebniejsze produkty do sklepu. Właśnie teraz, jak nigdy wcześniej, możesz pokazać swojemu dziecku, że internet to nie tylko muzyka i filmy, ale też… dostęp do map! Wiele atrakcji przeniosło się do sieci, gdzie można odkrywać nowe rzeczy i poszerzać swoje zainteresowania – co najlepsze, wszystko można robić w piżamie.
Zobacz więcej: Fotelik samochodowy dla dziecka. Jak go wybrać, żeby był bezpieczny?

Wirtualne wycieczki, gdzie można iść?

Spotkania ze sztuką

Google pozwala na zwiedzenie nie tylko wszystkich muzeów i wielkich zabytków kultury. Dzięki tej innowacji można stworzyć kalendarz wycieczek i codziennie być w innym miejscu na świecie. Chcesz pokazać swoim dzieciom „Trwałość pamięci”? Nic prostszego, wystarczy wybrać lokalizację. To nie koniec, bo aplikacja daje możliwość odbycia lotu promem kosmicznym Discovery wraz z dwójką astronautów. Można się dowiedzieć nie tylko wiele o latach kosmicznych, ale też bardziej przyziemnych rzeczy, np.: jak astronauci korzystają z toalety w przestrzeni kosmicznej?
To nie koniec, bo aplikacja daje możliwość odbycia lotu promem kosmicznym Discovery wraz z dwójką astronautów.
fot. istock.com

Interaktywne spacery

Portal Airbnb stworzył możliwość odbycia ponad 300 zajęć w różnych zakątkach świata. Interaktywne zajęcia łączą nas nie tylko z ludźmi, ale i zwierzętami. Dzięki tej opcji można spotkać się z ekspertem w rekinarium lub poćwiczyć karate z mistrzami olimpijskimi. Większość atrakcji, które można ponownie odtworzyć jest darmowa, pozostałe to kwoty poniżej 80 zł za osobę.

Sztuki teatralne

Glob Theatre w Londynie udostępnił nie tylko teatr do wirtualnych spacerów, ale także bezpłatnie udostępnił swoją największą produkcję – Romeo i Julia. Ponadto Teatr umożliwił branie udziału w warsztatach najmłodszym wielbicielom teatru.
Zobacz więcej: Ponadczasowe, klasyczne dodatki do domu to must have każdej SuperMamy!

Spacer przez łono natury i nie tylko

Firmy turystyczne, aby minimalizować straty postanowiły wynająć profesjonalnych instruktorów, którzy nie tylko oprowadzają oglądających po zabytkach, ale także prowadza ich przez górskie szlaki. Dzięki technologiom możemy obejrzeć Tower of London, Akropol, Kaplicę Sykstyńską. Ponadto National Park Service (należący Departamentu Zasobów Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych) organizuje wycieczki przez Wielki i nie tylko.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Kasia (Ocena: 5) 22.10.2020 07:52
Moja córcia jest jeszcze malutka, więc jak na razie poznaje wzory i kolory dzięki puzzlom dwudzielnym z serii Sówka Mądra Główka, w których łączy ze sobą po dwa elementy, później zabierzemy się za poznawanie literek. A za kilka lat jak podrośnie będziemy zabierać ją do teatru, muzeów czy różnych miast, aby mogła sobie pozwiedzać różne zakątki.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie