Lalka Barbie o rasizmie! Zobacz wideo, które poruszyło miliony!

Chociaż wiele mówi się o rasizmie i ksenofobii, wiele osób doszło do wniosku, że edukacja zaczyna się u podstaw.
Lalka Barbie o rasizmie! Zobacz wideo, które poruszyło miliony!
fot. istock.com
13.10.2020
Dominika Stanisławska

Producent lalki Barbie postanowił iść z duchem czasu i na popularnym kanale wideo udostępnił film, gdzie Barbie i jej przyjaciółka Nikki opowiadają o tym, jak kolor skóry wpływa na to, jak inni je postrzegają. Temat jest bardzo poważny i warto o nim rozmawiać. Ponadto w filmie pokazane jest nie tylko, jak dwie przyjaciółki rozmawiają, ale przemiana Barbie, która staje się wsparciem w walce o równe prawa.
Zobacz więcej: Jak stworzyć domowy kącik dla dziecka?

Film z udziałem Barbie i Nikki

Chociaż filmu nie można skomentować, to odbił się szerokim echem za granicą. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie od dłuższego czasu trwają protesty, z czym związane są ogromne zniszczenia oraz koszty, jakie musza pokrywać miasta. Od kilku lat producent Barbie, Mattel, stara się, aby lalka jak najlepiej reagowała na to, co dzieje się na świecie. Tak więc w filmie, Nikki opowiada o tym, jak wraz z Barbie sprzedawały naklejki na plaży. Przez swój kolor skóry Nikki została kilkukrotnie sprawdzona przez patrol, a Barbie nie. W dalszej części opowieści, czarnoskóra dziewczynka doświadcza przemocy ze strony swojego nauczyciela języka francuskiego. Nauczyciel nie wierzy w to, że Nikki mogła się przyłożyć do nauki, a po prostu miała szczęście na egzaminie. Jak podkreśla bohaterka "Nie chcę ciągle udowadniać...".

Kontrowersje wokół Barbie

Popularna na całym świecie Barbie nie raz znalazła się w ogniu krytyki wielu lewicowych środowisk. Przede wszystkim producentowi lalki zarzucano promowanie anoreksji oraz utrwalanie nierealnego wizerunku kobiety. Co więcej, Barbie, jako nowoczesna dziewczyna, nie tylko ma zbyt ładne ciało, ale również promuje konsumpcjonizm. Od 2016 roku produkowane są lalki, które mają typowe dla kobiet proporcje. Można tez nabyć Barbie, które były inspirowane kobietami, które osiągnęły sukcesy życiowe.
Zobacz więcej: Jak tanio urządzić pokój dla dziecka? Podpowiadamy!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie