Jak relacje odbicia niszczą potencjalne przyjaźnie?

Jak rozpoznać, że jesteś w związku z odbicia?
Jak relacje odbicia niszczą potencjalne przyjaźnie?
fot. istock.com
08.10.2020
Dominika Stanisławska

Na pewno masz koleżankę, która nawet przez chwile nie jest sama. Zawsze jest z kimś. Nawet jeśli jej związki są długie, to nie daje sobie czasu na odetchniecie i poukładanie wszystkie w głowie, bo za chwilę znów z kimś jest. A może ty jesteś taką osoba? Ile razy w mediach społecznościowych czytamy o gwiazdach, które niedawno się rozeszły, ale już są w nowych związkach? Nie ma wątpliwości, że mowa tu o związkach z odbicia. Czym są takie związki? Jak rozpoznać, że jest się w takim związku?
Zobacz więcej: Jak uraza z powodu niewykonywania obowiązków domowych rujnuje małżeństwa?

Czym jest związek z odbicia?

Związek z odbicia to sytuacja, kiedy tuż przed chwilą rozstaliśmy się z partnerem, ale od razu wchodzimy w nową relację. Tego typu związki nie są zamierzone. Obie strony mogą czuć się bardzo samotne w takiej relacji. Sytuacja wygląda tak, że nadal cierpimy po rozstaniu, ale „chwytamy się” innej osoby, aby ukoić ból. Często takie związki nie trwają dłużej niż kilka tygodni, bo w końcu czas leczy rany, a my widzimy, że osoba, której tak kurczowo się trzymamy ani trochę nam nie odpowiada. Druga strona medalu wygląda ciut inaczej. Ktoś wchodzi z nami w związek, bo byliśmy „pod ręką”, a my możemy nawet nie wiedzieć, co się wydarzyło w życiu naszego nowego partnera. Związek z odbicia to ciężar dla obu stron, bo obie muszą zmierzyć się ze ex-związkiem nowej sympatii. Jeśli tuż po rozstaniu mamy szansę wejść w kolejną relację lepiej się zatrzymać i odpowiedzieć sobie na pytania, czego tak naprawdę chcę od związku? Czego od związku chce mój nowy partner?
Druga strona medalu wygląda ciut inaczej.
fot. istock.com

Jak rozpoznać, że jest się w związku z odbicia?

Przede wszystkim osoba, z którą wchodzimy w związek ciągle będzie opowiadać o swoim byłym partnerze. Oznacza to, że w pełni nie wyleczyła się jeszcze z poprzedniego związku. Inną istotną kwestią jest to, że z góry zakładamy, iż nasz nowy związek to nic poważnego, a my niczego nie oczekujemy. Jednocześnie, mimo że taka osoba poprzedni związek ma za sobą, w wybuchach gniewu lub przy innych sytuacjach może porównywać cię do poprzedniego partnera. Co ciekawe, porównują i wspominają, ale nie chcą o ex rozmawiać, są zamknięte na każdą wzmiankę o poprzednim związku. Kolejnym objawem jest opowiadanie o nowym związku na prawo i lewo – najlepiej na tyle głośno i wyraźnie, aby poprzedni partner się dowiedział.
Zobacz więcej: Dlaczego przestajemy uprawiać seks?

W nowy związek powinno się wchodzić w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Trzeba dać sobie czas na wyleczenie ran.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie