Jak szybko i prosto poprawić swoje życie seksualne?

Medytując nie tylko poprawiasz swoją koncentrację.
Jak szybko i prosto poprawić swoje życie seksualne?
fot. istock.com
06.10.2020
Dominika Stanisławska

Osiągnięcie szczęścia w sferze seksualnej nie zawsze jest proste. Nie chodzi tylko o kompleksy i wygląd ciała, który albo można zmienić albo zaakceptować, ale też o to, co dzieje się w naszej głowie podczas stosunku. Ciężko czerpać radość z seksu, jeśli nasze myśli ciągle błądzą po otchłaniach naszego umysłu, zamiast skupić się na aktualnej przyjemności. Jak poprawić koncentrację podczas zbliżenia? Jak czerpać więcej ze stosunku? Jak wykorzystać medytację do poprawy jakości naszego życia intymnego?
Zobacz więcej: Jak wznowić życie intymne po urodzeniu dziecka?

Jak poprawić koncentrację podczas stosunków?

Medytacja nie tylko pozwala nam odetchnąć i oczyścić umysł, ale osiągnąć szczęście w każdej sferze życia – także w tej seksualnej. Aby jak najwięcej czerpać ze zbliżenia należy w pierwszej kolejności poprawić swoje skupienie nad poszczególnymi zadaniami. Wielozadaniowość wcale nie przybliża nas do lepszej koncentracji, bo jak wiadomo, nasz mózg może skupiać się na tylko jednej czynności – tej, którą w danej chwili wykonuje. Jeśli robimy kilka zadań na raz, ciężko oczekiwać, że podczas stosunku skupimy się tylko na przyjemności. Zamiast tego, będziemy myśleć o tym, co zrobić jutro na obiad, czy wszystkie rachunki zostały zapłacone, i czego będzie chciał od nas jutro szef. Trzeba zaznaczyć, że nic nie pomaga lepiej w poprawie koncentracji jak medytacja. „Zapadanie się” w siebie niesie wiele korzyści, a największą z nich jest osiąganie lepszego skupienia.
 „Zapadanie się” w siebie niesie wiele korzyści, a największą z nich jest osiąganie lepszego skupienia.
fot. istock.com

Jak czerpać więcej z seksu?

Medytacja uczy kierowania uwagi w jednym, konkretnym kierunku, dlatego osoby, które regularnie medytują osiągają więcej w życiu zawodowym i prywatnym. Dzięki medytacji stajemy się dokładniejsi, dlatego właśnie warto chociaż 5 minut dziennie poświęcić na medytowanie. Jednym z ćwiczeń, które doskonale sprawi się u początkujących to patrzenie się w jeden, konkretny punkt. Może to być liść na drzewie, kwiat w ogrodzie, czy ptak na parapecie. Jednocześnie podczas całego ćwiczenia oddychamy swobodnie, a nasze ciało powinno być maksymalnie rozluźnione. W ten sposób ćwiczymy skupianie się na jednym obiekcie. W medytacji pomoże też muzyka relaksacyjna, którą można znaleźć w internecie. Inną metodą jest wyobrażanie sobie snopu światła. Kiedy zbliżenie dopiero się rozpoczyna światło jest mało widoczne, ale wraz z kolejnymi etapami stosunku staje się coraz bardziej widoczne, aż w końcu przy orgazmie może być bardzo blisko nas.
Zobacz więcej: Dlaczego przestajemy uprawiać seks?

SONDA
Medytujesz regularnie?
Medytujesz regularnie?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie