Jak wznowić życie intymne po urodzeniu dziecka?

Poznaj te trzy sposoby!
Jak wznowić życie intymne po urodzeniu dziecka?
fot. istock.com
02.10.2020
Dominika Stanisławska

Urodzenie dziecka, zwłaszcza pierwszego, to dla obojga rodziców ogromne wydarzenia. Maluch potrzebuje tyle uwagi, że zapominamy o swoich potrzebach - szczególnie tych seksualnych, które przy długiej wstrzemięźliwości stają się coraz większe. Jak ponownie się do siebie zbliżyć? Czy trzeba od siebie dużo wymagać? Czy seks może być tak samo dobry, jak przed urodzeniem dziecka?
Zobacz więcej: Dlaczego przestajemy uprawiać seks?

Odzyskajcie sypialnię

Podstawową zasadą wznowienia współżycia jest odzyskanie sypialni, która już od pierwszych dni życia dziecka powinna być tylko wasza. Jeśli dziecko będzie spało w swoim pokoju, dla was będzie to pierwszy krok do odzyskania wspólnych wieczorów, tylko we dwoje. Aby dziecko spało jak najdłużej musi wpaść w rutynę, którą ty mu musisz zapewnić. W innym wypadku nie ma co myśleć o spokoju. Najgorsze, co można zrobić, to przyzwyczaić dziecko do łóżka rodziców.
Najgorsze, co można zrobić, to przyzwyczaić dziecko do łóżka rodziców.
fot. istock.com

Przestań myśleć, że musisz być sexy

Trudno wyglądać perfekcyjnie tuż po urodzeniu dziecka, w środku połogu, z workami pod oczami. Nie ukrywaj tego przed partnerem. Nawet jeśli pomaga ci przy dziecku oczywistością jest, że nie masz już tak wiele czasu dla siebie, jak wcześniej. Przestań obsesyjnie myśleć o sobie w kategoriach „seksowności”. Czysty dres też może być sexy. Cały pociąg do siebie nawzajem zaczyna się od rozmowy, a ciało zawsze możesz wyćwiczyć po zakończeniu połogu jeśli obecnie czujesz się ze sobą źle.
Zobacz więcej: Czy to dobrze, że twoje dziecko widzi cię nago?

Bądźcie spontaniczni

Jest środek dnia, oboje jesteście w domu, a dziecko śpi? Wykorzystajcie okazje na dobry seks. Bądźcie spontaniczni i korzystajcie z każdej chwili samotności. Jeśli macie ochotę wynajmijcie opiekunkę na jeden wieczór i cieszcie się sobą. Nie ma nic złego w tym, że zostawicie dziecko pod czyjąś opieką. Jeśli wy jesteście szczęśliwi, to wasze dziecko też będzie. Nie ma nic gorszego, niż patrzenie na sfrustrowanych rodziców.

W zależności od związku i kobiety, seks po porodzie jest już w ciągu najbliższych tygodni, a czasami trzeba na niego czekać miesiącami. Niezależnie od tego, budujcie napięcie między sobą, podgrzewajcie atmosferę w sypialni, aby pierwszy stosunek po porodzie był czymś niezapomnianym, a jednocześnie pozostawił niedosyt na kolejne.

SONDA
Czy dziecko śpi w waszej sypialni?
Czy dziecko śpi w waszej sypialni?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie