Ranking najlepszych książek detektywistycznych dla dzieci

Bo przecież nic tak nie wciąga, jak skomplikowana zagadka do rozwikłania...
Ranking najlepszych książek detektywistycznych dla dzieci
fot. istock.com
01.10.2020
Dominika Stanisławska

Twoje dziecko nie chce czytać? A może pochłania literaturę całymi tomami? Niezależnie od sytuacji przedstawiamy ranking najlepszych książek detektywistycznych według Supermam. Wciągająca zagadka na pewno zachęci twojego brzdąca do czytania, a mola książkowego, do odkrywania innych książek detektywistycznych.
Zobacz więcej: 10 najlepszych książek dla dzieci. Ranking SuperMam

Ranking najlepszych książek detektywistycznych dla dzieci

#1 "Kapitan Żbik"

Najlepsza polska lektura detektywistyczna, jak do tej pory powstała. Przygody Kapitana każdy z nas wspomina ze wzruszeniem. Jest to seria polskich komiksów wydawana od 1967 roku. Tytułowy Kapitan, co zeszyt ma inną zagadkę do rozwiązania. Sprawy dotyczą kradzieży i innych przestępstw. Bohater wciąga nas w czasy PRL i pokazuje pracę ówczesnego milicjanta w głębokiej komunie.
Bohater wciąga nas w czasy PRL i pokazuje pracę ówczesnego milicjanta w głębokiej komunie.
fot. Materiały prasowe

#2 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Szwedzcy bohaterowie wprowadzają nas w świat ciekawych zagadek. Każda książka opowiada o innej przygodzie. Jeśli chcemy zachęcić nasze dziecko do czytania to nie ma lepszego sposobu. Książa zachęca nie tylko fabułą, ale i niecodziennymi ilustracjami. Na podstawie serii powstały także ekranizacje, które dobrze uzupełniają losy bohaterów.
Na podstawie serii powstały także ekranizacje, które dobrze uzupełniają losy bohaterów.
fot. Materiały prasowe

#3 Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem

Książka w innej, równie ciekawej formie. Książka nie przedstawia bohaterów, bo to czytelnik nim jest. Autor stworzył dla nas ponad 20 zagadek, które możemy rozwiązywać sami, z rodzeństwem lub drużynowo. Książki wydane są w twardej oprawie i zawierają zabawne ilustracje. Autor stworzył świat, w który może wejść każde dziecko, szukające niekonwencjonalnych wrażeń z lektury.
Autor stworzył świat, w który może wejść każde dziecko, szukające niekonwencjonalnych wrażeń z lektury.
fot. Materiały prasowe

#4 Biuro detektywistyczne. Dziurka od klucza

Literatura polska proponuje dzieciom także serię przygód Mikołaja i Julka. Czytelnik ma okazję poćwiczyć logiczne myślenie i wraz z bohaterami szukać rozwiązań różnych zagadek. Mikołaj i Julek występują w całej serii, więc jeśli nie wicie, od której książki zacząć to podpowiadamy – to nie ma znaczenia.
Mikołaj i Julek występują w całej serii, więc jeśli nie wicie, od której książki zacząć to podpowiadamy – to nie ma znaczenia.
fot. Materiały prasowe

#5 Dziennik śledztwa Nancy Parker

Nancy to młoda dziewczyna, która chce zostać detektywem. Podczas wakacji pracuje jako sprzątaczka u pani Bryce. Okazuje się, że dom kryje zagadki, które bohaterka bardzo lubi. Przypadkowo zostaje wciągnięta w intrygę, ale nie poddaje się i szuka prawdziwego winowajcy. Dobry sposób na zachęcenie dziecka do czytania i poznawania innych gatunków książek.
Zobacz więcej: "Super to read..." - czyli co warto czytać w jesienne, długie wieczory!
Okazuje się, że dom kryje zagadki, które bohaterka bardzo lubi.
fot. Materiały prasowe

#6 Zagadka hotelu Winterhouse

Jeden z trzech tomów przygód Elizabeth i Freddiego. Tajemniczy hotel jest przestrzenią, w które rozgrywają się wszystkie historie. Po przyjeździe Elisabeth do hotelu, zaczynają dziać się w nim dziwne rzeczy. Z nowym przyjacielem Ela zaczyna szukać rozwiązań wszystkich zagadek.
Z nowym przyjacielem Ela zaczyna szukać rozwiązań wszystkich zagadek.
fot. Materiały prasowe

#7 Klątwa Helmslayów

Przygody Archrera, który właśnie wraca do domu na ferie. Od razu po przyjeździe musi rozwiązać zagadkę, w którą zamieszani są jego najbliżsi. Czy bohater odkryje prawdę? Książka trzyma w napięciu do samego końca, ma walory edukacyjny i moralny. Dzięki niej twoje dziecko stanie się prawdziwym fanem całej serii, bo w skład przygód Archrera, wchodzi jeszcze jedna, pierwsza, część.
Dzięki niej twoje dziecko stanie się prawdziwym fanem całej serii, bo w skład przygód Archrera, wchodzi jeszcze jedna, pierwsza, część.
fot. Materiały prasowe

#8 Best Seler i zagadka znikających drzew

Standardowa historia jest wtedy, kiedy bohaterami są ludzie. Tu mamy przykład tego, jak z warzyw można ugotować całkiem dobry kryminał dla dzieci. Wartka akcja, która wciągnie każdego w świat książek. Głównym bohaterem jest Seler o imieniu Best. Musi rozwiązać zagadkę znikających warzyw.
Musi rozwiązać zagadkę znikających warzyw.
fot. Materiały prasowe

SONDA
Twoje dziecku lubi literaturę detektywistyczną?
Twoje dziecku lubi literaturę detektywistyczną?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie