Czy naprawdę źle postępuję, nie pomagając w nocy żonie przy dzieciach?

Zgadzacie się z taką postawą?
Czy naprawdę źle postępuję, nie pomagając w nocy żonie przy dzieciach?
fot. istock.com
01.10.2020
Dominika Stanisławska

Ojciec trzytygodniowych bliźniaków nie wstaje w nocy do dzieci. Jak twierdzi, sam potrzebuje odpoczynku, a jego żona może odsypiać w dzień, ma także pomoc niani.  Ojciec zadał pytanie na Reddicie, czy naprawdę źle postępuje, nie pomagając w nocy żonie?
Zobacz więcej: Rodzice adoptowali czwórkę dzieci w 24 godziny!

Zapracowany tata

W dodanym komentarzu mężczyzna napisał, że pracuje od 72 do 84 godzin w tygodniu. Jak twierdzi musi się wyspać, aby móc normalnie funkcjonować. Jego żona siedzi w domu i zajmuje się bliźniakami. Ma także do dyspozycji nianie, więc spokojnie może odpocząć w ciągu dnia. Jak dodaje, w weekendy oraz po pracy zajmuje się dziećmi, jednak w nocy potrzebuje, aby to kobieta wstawała do dzieci. Tym wpisem wywołał burzę wśród użytkowników strony.
Rodzina zatrudniła do pomocy nianię, która pomaga 4-5 razy w tygodniu. Według jego wyliczeń, żona odsypia ok. 7 godzin, kiedy w pobliżu jest niania. Wyjaśnia również, że kobieta ma pomoc, a on sam nie może zrobić sobie drzemki w pracy.
Według jego wyliczeń, żona odsypia ok. 7 godzin, kiedy w pobliżu jest niania.
fot. istock.com

Co na to internauci?

Użytkownicy Reddita po przeczytaniu wpisu byli bardzo podzieleni. Jedni trzymają stronę mężczyzny, inni grzmią i karcą takie zachowanie. „Wstawanie w nocy jest nieuniknioną częścią rodzicielstwa” - napisał jeden z komentatorów. – Zgodziłeś się na to, kiedy twoja żona zaszła w ciążę. – dodaje inny.
Komentarz wywołał też salwy śmiechu. Niektórzy pisali, aby po prostu zatrudnili nianię na noc, skoro oboje chcą się wyspać. Nie pozostało to bez odpowiedzi głównego zainteresowanego – Niestety nasza niania również ma dzieci, więc jest dostępna tylko w ciągu dnia. Wyceniłem pomoc w ciągu nocy, ale to prawie trzykrotność tego, co płacimy teraz, na co mnie nie stać – wyjaśnił.

Było też wielu komentatorów, którzy uspokajali tatę. Minęły dopiero trzy tygodnie - napisał jeden z użytkowników. Rekonwalescencja po porodzie zajmuje około sześciu tygodni - zauważył inny. Myślę, że po prostu musisz się postarać i jakoś przez to przejść - napisał jeden z komentatorów - nawet jeśli oznacza to, że raz lub dwa razy w tygodniu nie śpisz. Warto raz na jakiś czas pokazać żonie, że może liczyć na męża, chociaż dla niego może być to bardzo trudne.
Zobacz więcej: Czy wiesz, że więcej niż dwójka dzieci źle wpływa na zdrowie matek?

SONDA
Czy twój partner pomaga przy dzieciach?
Czy twój partner pomaga przy dzieciach?

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 18:21
Oboje powinni wychowywać i dbać o swoje dzieci, ale do wychowywania i dbania o dzieci zalicza się też chodzenie do pracy. Te liczby godzin są kosmiczne, przy takim trybie nie wysypiać się, to szybka choroba. Jeśli kobieta zostaje w domu i ma nianię to powinna wstawać w nocy. Sorry, ale nie ma czegoś takiego jak pomaganie przy dzieciach, jest wspólna droga, ale podział obowiązków w tym przypadku byłby dla mnie jasny. Kobieta wstaje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 17:44
Jakie "pomaga"? To są dzieci ich obojga, więc oboje mają wobec nich obowiązki. Pomagać, to mogą dzieci przy świątecznych porządkach.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie