Te dwie kobiety pokazują, jak różne mogą być brzuchy ciążowe!

Nie ma jednego wzoru na brzuch ciążowy.
Te dwie kobiety pokazują, jak różne mogą być brzuchy ciążowe!
fot. instagram.com/chontelduncan
25.09.2020
Dominika Stanisławska

Kobiety mają różne kształty i rozmiary. Dlaczego ludzie nadal odczuwają potrzebę komentowania wyglądu czyjego brzucha? Możemy myśleć, że kogoś komplementujemy, ale wcale nie musi tak być.
Zobacz więcej: Jak powinna wyglądać dieta kobiety ciężarnej?

Ciało podczas ciąży

Możesz myśleć, że kogoś komplementujesz, jeśli powiesz, że wygląda szczupło podczas ciąży, ale prawda jest taka, że ​​taki komentarz może wywołać u kobiety paranoję, że coś jest nie tak (nawet jeśli lekarz mówi, że tak nie jest). Aby to podkreślić, dwie koleżanki, które różni zaledwie cztery tygodnie, pozowały razem, aby pokazać, że brzuchy ciążowe mogą wyglądać zupełnie inaczej na podobnym etapie ciąży, w zależności wielu czynników.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I was surprised with a cute visit today from a friend Nat who is also expecting Just being able to see someone in the flesh, rub her tummy, hear how incredible her journey has been so far, how healthy baby is & all the fun talk about kicks, food, names etc was beautiful. This is Nat's 3rd pregnancy so she had a lot of great advice to share ☺️ It's very clear in this photo just how tall I am, I mean my chin sits above Nat's head lol We worked out that we are 4 weeks apart, so our little ones will be the same age, same grade at school and potential best buds hehehehe..... Nat's due start of March & I'm due end of March. Each women carries different and this most certainly doesn't mean one is doing something wrong or not healthy etc. We both have healthy growing babies & we both have had incredible pregnancies so far, feeling amazing & full of energy. #21.5weeks #expecting #march2016 #pregnant #love #happiness #Babyduncan

Post udostępniony przez CHONTEL DUNCAN (@chontelduncan)

Chontel to australijska trenerka fitness i kulturystka. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła zdjęcie, na którym wraz ze swoją koleżanką stoją brzuchami do siebie. Mimo podobnego okresu ciąży, Chontel ma niewielki brzuszek, jak komentują internauci „wygląda jak po zjedzeniu większego posiłku”. Na zdjęciach widać niewielki brzuch ciążowy i pięknie zarysowane mięśnie. Na ciele jej koleżanki widać rozstępy oraz stopień zaawansowania ciąży. Każda kobieta inaczej traktuje swoje ciało w ciąży i to nie znaczy, że nie dba o siebie lub o dziecko.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BUMP UPDATE 🍼 39 weeks.... Only 7 days to go 🙈 I have hung up the gloves & sneakers 👊🏽👟🙅🏾 Had my last session Monday night, absolutely LOVED it, had great energy, flexibility & recovery... but my instincts told me that this should be my last @hiit_australia class. It's hard to explain but you just know your body & it's almost like you have this bizarre connection with it where it tells you... Anyways I am proud of my journey, SO proud of Little D & couldn't have wished for a better experience. Now for the waiting game till our D Day! My husband has been incredible, foot rubs, sneaking off to work so I get a sleep in, making sure everything is ready, always turning up to our OB appts with a bucket full of Q's, going over everything we need to do when the day finally arrives & always asking me how I an his son are. Seriously couldn't have done it without him ☺️ My final challenge is accepting that I have to take time off from work, I can't run the classes, can't train in them, can't control the office & oversee that everything is running smoothly... I have other priorities now & until Little D arrives I cannot structure or plan out a new routine until then. I have no idea how I will make it work, but I just know it will. I love my job, I love the atmosphere, I love the people, I love being productive, busy & achieving. So now it's time to step out for a second & challenge myself to master running a business whilst being the best mum a possibly can for my little man. Is crazy to think that soon I won't have my bump... Little D I cannot wait to meet you "First glimpse of him will be on my snap chat chontelduncan"

Post udostępniony przez CHONTEL DUNCAN (@chontelduncan)

„Ludzie myślą, że krzywdzę swoje dziecko i że chcę pozostać szczupła” - powiedziała Duncan w rozmowie z Weekly . „Wiem, że trudno uwierzyć, że ktoś może postępować jak ja, ale przecież wiele kobiet postępuje tak jak ja.” Jak podkreśla Chontel Duncan nie przeciąża się, robi ćwiczenia, na jakie pozwala jej ciało. W momencie, kiedy nie czuje się najlepiej przestaje ćwiczyć, bo jak sama mówi, nie ma sensu się stresować.
Zobacz więcej: Otyłość w ciąży - szkodzi TOBIE i DZIECKU!

Jeśli kobieta ćwiczyła długo przed ciążą, to lekarze są zgodni co do tego, że powinna ćwiczenia kontynuować. Nie ma sensu ograniczać się, tym bardziej, że ćwiczenia uelastyczniają ciało, a ćwicząc mięśnie dna macicy przygotowujemy się do porodu. Stąd też fenomen Anny Lewandowskiej, która już wcześniej miała pięknie wyrzeźbione ciało, dlatego powrót do sylwetki sprzed ciąży zajął jej niewiele czasu.
żródło: parents.com

SONDA
Ćwiczyłaś podczas ciąży?
Ćwiczyłaś podczas ciąży?

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Marcelina00 (Ocena: 5) 26.09.2020 12:47
Ja strasznie dużo przytyłam w ciąży i potem nie umiałam się pozbyć tej wagi. Ale na szczęście w końcu mi się udało. Teraz mam catering dietetyczny warszawski dzień od Pana Gesslera, nie podjadam pomiędzy posiłkami i wszystko idzie w dobrą stronę.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie