Jak lepiej zarządzać czasem? Kilka wskazówek

Często mamy problem z terminowością.
Jak lepiej zarządzać czasem? Kilka wskazówek
fot. istock.com
25.09.2020
Dominika Stanisławska

Obecnie życie wymaga od nas lepszego planowania swojego czasu. Praca zdalna powoduje, że jeśli nie chcemy procować cały dzień, to musimy ścisłe trzymać się grafiku i wyznaczonych termin. Jak lepiej zarządzać swoim czasem, aby nie spędzać od rana do nocy czasu przed laptopem? Dlaczego umiejętne zarządzanie czasem przybliża nas do szczęścia?

Bez planowania ani rusz

Masz problemy z terminami? Źle rozkładasz swoją pracę? Możliwe, że masz problemy z planowaniem obowiązków. Zanim zaczniesz brać na siebie kolejne zadania albo bez zaglądania w kalendarz planować urlop, najpierw zaplanuj rozsądnie swój czas na pracę. Niektórzy mieli problem, nawet gdy pracowali w biurze, często brali nadgodziny albo spóźniali się do pracy. Zacznij wszystko planować, co do minuty. Ułatwi ci to panować nad czasem i przestrzegania norm w twojej pracy.
Ułatwi ci to panować nad czasem i przestrzegania norm w twojej pracy.
fot. istock.com

Prowadź kalendarz

Ten punkt ma wiele wspólnego z poprzednim. Jak już chcesz planować, to wpisuj wszystko do kalendarza. Zobaczysz wtedy, czy jesteś w stanie wyrobić się ze swoimi służbowymi obowiązkami i czy masz wystarczająco dużo czasu dla siebie. Pamiętaj, że życie w myśl zasady work life balance jest bardzo ważne. Kalendarz nie tylko ułatwia prowadzenie życia, ale możesz też w nim zapisywać ważne rzeczy. Rób listę zakupów w kalendarzu, zapisuj ważne daty, wydarzenia. Prowadzenia listy w kalendarzu spowoduje, że wszystko będziesz mieć w jednym miejscu. Łatwiej będzie ci utrzymać porządek w życiu.
Zobacz więcej: Naukowcy potwierdzają! Matki pracują ponad dwa razy więcej niż osoby na etacie!

Poćwiczyć koncentrację

Nie umiesz się skupić, często się rozpraszasz, a widząc liść spadający na ziemię zaczynasz myśleć o sensie życia? Możesz mieć poważne problemy z koncentracją. Prowadzą one do tego, że na godzinne zadanie potrzebujesz trzech godzin. Nie umiesz usiedzieć w jednym miejscu. Rozwiązanie? Wyłącz i wycisz wszystko, co może odwracać twoją uwagę. W wolnym czasie rób ćwiczenia relaksacyjne, aby oczyścić głowę z niepotrzebnych myśli. W niedalekiej przyszłości na pewno zobaczysz poprawę jakości swojej pracy.
Zobacz więcej: Kasia Cichopek stworzyła własną markę! Podoba się wam?

Rób wszystko, co masz zaplanowane

Odwlekanie obowiązków i robienie wszystkiego na ostatnią chwilę, to kolejny grzech, który utrudnia rozsądne zarządzanie czasem. Nie dość, że nie wykorzystujesz swojego potencjału to jeszcze żyjesz w stresie, bo martwisz się, czy oddasz wszystko na czas. Trzymaj się grafiku i nie odwlekaj niczego. Jeśli wyrobisz się ze wszystkimi obowiązkami w ciągu zaplanowanego czasu, to możesz też przygotować się lepiej do pracy następnego dnia. Takie planowanie na przyniesie efekty i zostanie docenione przez twojego przełożonego.

SONDA
Umiesz zarządzać swoim czasem?
Umiesz zarządzać swoim czasem?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie