Początki końca związku? Jak je rozpoznać?

Dowiedz się, jakie są oznaki końca twojego związku.
Początki końca związku? Jak je rozpoznać?
fot. istock.com
22.09.2020
Dominika Stanisławska

Nie każdy związek trwa wiecznie. Wiele osób rozstaje się przez długi czas, kłócąc się przy tym i przerzucając winą. Można tego uniknąć, jeśli rozpoznamy oznaki, które świadczą o bliskim końcu twojego związku.
Zobacz więcej: Co zrobić, gdy dziecko nie lubi twojego partnera?

Brak komunikacji

Jedną z pierwszych oznak jest brak komunikacji. Nie rozmawiacie ze sobą przez komunikatory tak jak kiedyś. Wcześniej interesowaliście się sobą nawzajem i co godzinę pytaliście do słychać. Teraz jednak nie ma to czasu lub ochoty. Oczywiście może to być przejściowe, ale warto przyjrzeć się, dlaczego tak jest. Nie tylko o rozmowy przez komunikatory chodzi. Na spotkaniu wszystko omawiacie w 10 minut, a kiedyś rozmawialiście bez końca. Rozmawialiście też o przyszłości, a obecnie tego nie robicie. Nie planujecie ze sobą przyszłości, ale nie dalekiej tylko tej bliskiej. Nie macie planów na weekend, chociaż wcześniej uzgadnialiście wszystko z wyprzedzeniem.
ie planujecie ze sobą przyszłości, ale nie dalekiej tylko tej bliskiej.
fot. istock.com

Przestajecie się sobą interesować

Nie dość, że nie rozmawiacie, to wasz seks nie jest taki jak kiedyś. "Odbębniacie" stosunek, aby było, ale tak naprawdę nie macie na niego ochoty lub też odwrotnie. Jedyne co robicie to tylko uprawiacie seks, zastępując wszystkie możliwe tematy zbliżeniem. W ten sposób osłabia się wasza relacja. Poza tym, że jakość stosunków jest gorsza, to także nie dbasz lub on nie dba o siebie tak jak kiedyś. Nie chodzi tu o makijaż, tylko o zmianę ubrań, prysznic, mycie włosów, czy golenie nóg. Ponadto wszystko chcesz robić sama. Kiedyś razem jeździliście po zakupy i razem jedliście, a dziś wolisz wszystko zrobić sama. Kolejną kwestią są sekrety. Spędzasz czas z innymi ludźmi i nie chcesz dzielić się z nim swoim życiem. Ukrywasz to, z kim wychodzisz lub nawet w ogóle mu nie mówisz, że idziesz z koleżankami na miasto.
Zobacz więcej: 27 kobiecych myśli spod prysznica… Podczas seksu!

Wasza rozmowa to kłótnia

Nie rozmawiacie ze sobą, a jeśli już to robicie, to najzwyczajniej w świecie jest to kłótnia. Przerzucacie się odpowiedzialnością i nie przepraszacie za błędy. Podczas rozmów docinacie sobie i ślecie złośliwości oraz wypominacie błędy. Irytujecie się swoim towarzystwem. Kiedy jesteście sami nie macie wspólnych tematów i zajmujecie się sobą. Najchętniej spędzalibyście cały czas z daleka od siebie i zerwali kontakt.

SONDA
Czujesz, że w twoim związku źle się dzieje?
Czujesz, że w twoim związku źle się dzieje?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie