Jak skupić się na sobie, kiedy w życiu dzieje się źle?

W życiu każdego z nas zdarzają się trudne momenty.
Jak skupić się na sobie, kiedy w życiu dzieje się źle?
fot. istock.com
21.09.2020
Dominika Stanisławska

Każdy z nas miał moment w życiu, kiedy miał dość. Myślimy wtedy, że nic się nie da zrobić, że to koniec. Jednak życie toczy się dalej i trzeba pomóc samemu sobie wyjść z dołka. Jak to zrobić, skoro wszystko dookoła jest takie beznadziejne i nie ma sensu? Trzeba pamiętać, że skoro ktoś/coś nas skrzywił/o to mu musimy uszanować sami siebie.
Zobacz więcej: Dlaczego tracimy pewność siebie?

Nikt ci nie pomoże, jeśli sam sobie nie pomożesz

Dół, w którym się znajdujemy to niestety moment, z którego tylko my sami umiemy wyjść. Nikt nam nie pomoże i nie będzie ratunkiem. Może tylko podać nam pomocą dłoń, ale nie rozwiąże problemów za nas. Im szybciej zrozumiemy ten stan rzeczy tym będzie prościej podjąć kolejne kroki. Jednocześnie tez, nie można uciekać od swoich problemów. One w końcu nas dogonią i będą 10 razy większe niż są teraz. Nie ma tragedii, z której nie można wyjść. Wystarczy znaleźć w sobie odrobinę pokory i poprosić kogoś o pomocna dłoń - reszta zależy od nas.
Może tylko podać nam pomocą dłoń, ale nie rozwiąże problemów za nas.
fot.istock.com

Złap oddech

Zanim podejmiemy kroki zatrzymajmy się na chwile i weźmy głęboki wdech. Nie ma co rzucać się w przepaść, o lepiej ją przekroczyć. Przede wszystkim przestańmy udawać silne osobowości, bo nawet takie mają chwile zwątpienia. Fortuna kołem się toczy, jeśli teraz jest źle to jutro będzie lepiej. Zawsze jest nadzieja. Przypomnij sobie swoje szczęśliwe dni i zacznij szukać rozwiązania swoich problemów. Będzie dobrze, jeśli nikt nie pozostanie sam sobie. Większość rzeczy, które dziś nas przytłaczają, za rok nie będą miały znaczenia. Równoznaczne jest to z zasadą "stop narzekaniom". Skoro już wiemy, że dzieje się źle, to nie ma co w to brać dalej. Odcinamy to wszystko grubą krechą i naprawiamy błędy. Narzekania nie pomogą. Są to wytwory stworzone przez nas samych do demotywowania nas samych.
Zobacz więcej: Każda SuperMama powinna robić pompki i to te szerokie...!

Co idzie nam dobrze?

Zamiast roztrząsać sprawy, które nie wyszyły, trzeba pomyśleć o tym, co wyszło. Poza tym należy przyciągać do siebie rzeczy, które chcemy mieć, a nie, które nam nie wyszły. Pomyśl o tym, że za chwile ten dramat, który przeżywasz się skończy i wszystko wróci do normalności, a potem wszystko będzie szło bardzo dobrze, aż do... I tu znów będzie jakaś blokada, ale to nic, bo fortuna kołem się toczy.

SONDA
Miałeś/-aś kiedyś trudny okres w życiu?
Miałeś/-aś kiedyś trudny okres w życiu?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie