Randki samotnej matki. Jak randkować żeby nie spłoszyć faceta?

Posiadanie dziecka może utrudnić znalezienie partnera.
Randki samotnej matki. Jak randkować żeby nie spłoszyć faceta?
fot. istock.com
14.09.2020
Dominika Stanisławska

Często słyszy się, że samotni rodzice to matki, które w młodości były nieodpowiedzialne. Nie jest to prawdą. Samotnym rodzicem może być osoba po rozwodzie, która ma prawo do opieki nad dzieckiem. Ciężko znaleźć odpowiedniego partnera, który zaakceptuje to, że masz pod opieką dziecko, ale nie jest niemożliwe. Wystarczy uniknąć kilku błędów na randkach.

Jak randkować żeby nie spłoszyć faceta?

Samotni rodzice są często dużo bardziej zorganizowani, bardziej odpowiedzialni i myślą w perspektywie kilku miesięcy, a nie dni. To mocne strony, które z łatwością można wykorzystać. Nikt nie lubi niedojrzałych emocjonalnie osób, a mając dziecko na pewno nie jesteś taką osobą. Nigdzie nie zostało napisane, że wraz z dzieckiem odchodzi nadzieja na ułożenie sobie życia z innym partnerem.
Ciężko znaleźć odpowiedniego partnera, który zaakceptuje to, że masz pod opieką dziecko, ale nie jest niemożliwe.
fot. istock.com

Randka samotnej matki - mów prawdę

Nikt nie lubi być oszukiwanym, nikt nie lubi zatajania faktów. Ty też tego nie rób. Graj w otwarte karty. Partnerzy przychodzą i odchodzą, a dziecko zostanie z tobą do końca, więc nie ukrywaj, że je masz. Postaw sprawę jasno. To, że randkujesz wcale nie oznacza, że szukasz drugiego rodzica dla swojej pociechy. Chcesz po prostu ułożyć sobie życie z kimś innym, bo poprzedni związek nie był udany. Jeśli nadal nie można być pewnym, co sądzi druga strona, najlepiej będzie powiedzieć o tym fakcie przed randką. Wtedy mamy jasność, co o dzieciach sądzi osoba, z którą mamy się spotkać.
Zobacz więcej: 10 kroków, dzięki którym bezboleśnie przygotujesz się do macierzyństwa [z przymrużeniem oka]

Randka samotnej matki - bądź pewna siebie

Nie stresuj się na myśl o tym, że masz dziecko. W końcu szukasz partnera dla siebie, a nie dla kogoś. Zachowuj się naturalnie, pokaż swoje mocne strony i bądź sobą. Gdy już dojdzie do randki i do tematu dziecka, nie mów źle poprzednim partnerze. Ludzie się rozwodzą i to nic strasznego, ale najgorzej, gdy my nadal się z tym nie pogodziliśmy i psujemy miła atmosferę opowieściami o byłym mężu lub żonie. Ponadto osoby pewne siebie nie mówią źle o innych, tylko zostawiają złe sprawy za sobą.

Randka samotnej matki - cierpliwość przede wszystkim

Po pierwszej randce dobrze by było, gdyby doszło do kolejnej. Jeśli długo byliśmy sami, tym bardziej spieszy nam się do kolejnego spotkania z drugą stroną, do ciągłe pisania i dzwonienia. Chociaż dziecko to nie przeszkoda, to trzeba pamiętać, że druga strona musi oswoić się z nową sytuacją. Dla kogoś, kto nie ma dzieci może być chwilowo oszołomiony. Warto pamiętać, że tak jak ty przygotowywałeś/ -aś się do spotkania, tak samo druga strona musi przetrawić wszystko po spotkaniu. Oboje dajcie sobie czas i nie przyspieszajcie tempa – jeśli macie być razem, to i tak będziecie.
Zobacz więcej: Czego przyszłe mamy nie wiedziały o macierzyństwie?

SONDA
Jesteś samotnym rodzicem?
Jesteś samotnym rodzicem?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie