[AKTUALIZACJA] już są wyniki konkursu - wygraj szkolny plecak dla dziecka polskiej marki St. Majewski

Zdrowy plecak dla ucznia - o czym warto pamiętać?
[AKTUALIZACJA] już są wyniki konkursu - wygraj szkolny plecak dla dziecka polskiej marki St. Majewski
26.08.2020
Katarzyna Lemanowicz

Kochane SuperMamy - jak zwykle dałyście... czadu i tak licznie wzięłyście udział w naszym konkursie. Serdecznie dziękujemy za każde zgłoszenie! Osoby, które wygrały zostały już powiadomione o zwycięstwie drogą mailową.

Oto lista zwycięzców:

  • Paulina Skuła
  • Małgorzata Ostrowska-Kmiotek
  • Ewa Jakubowska
  • Agnieszka Chojnacka
  • Agnieszka Wrzochalska

Gratulacje i bądźcie czujne, już wkrótce kolejne konkursy. Obserwujcie również nasze social media!

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Wszystko wskazuje na to, że nasze dzieci 1 września przekroczą próg szkoły i rozpoczną edukację w normalnym trybie. Jak co roku sen z powiek niejednego rodzica spędza wybór odpowiedniego plecaka czy tornistra. Z jednej strony chcemy zapewnić dziecku komfort, bezpieczeństwo i zadbać o jego zdrowie. Z drugiej, zależy nam na tym, aby plecak czy tornister posłużył dziecku dłużej niż jeden sezon. Do tego dochodzi trafienie w gust naszej pociechy. 

Plecak szkolny dla dziecka - jak wybrać ten odpowiedni?

Ten temat porusza organizator kampanii edukacyjnej, która właśnie wystartowała pod nazwą „Zdrowy plecak. Jej pomysłodawcą jest znana z produkcji wysokiej jakości plecaków LOOZZ oraz tornistrów LOOZZ KIDS polska firma St. Majewski. Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom, dzieciom, nauczycielom i wszystkim zainteresowanym, jak powszechnym problemem są wady postawy wśród dzieci w wieku szkolnym„Nieodpowiednio dobrany tornister lub plecak szkolny może przyczynić się do powstawania skrzywień kręgosłupa oraz przeciążeń stawów u dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby tornister lub plecak, który dziecko codziennie nosi ze sobą, był zdrowy dla pleców” – mówi dr. n. med. Elżbieta Binek, fizjoterapeutka dziecięca, główna ekspertka kampanii „Zdrowy plecak”.

Zdrowy plecak - jakie powinien mieć cechy?

#1 Zdrowy plecak powinien być lekki

Zapakowany tornister nie powinien ważyć więcej niż 10-15% wagi dziecka. Tymczasem dzieci zazwyczaj noszą do szkoły dużo ciężkich książek, do tego śniadanie, bidon z wodą, pomoce naukowe, a niekiedy też ulubione zabawki. To wszystko może stanowić zbytnie obciążenie dla dziecięcych pleców i mieć wpływ nie tylko na postawę, ale też na… zmniejszenie pojemności płuc dziecka! Dlatego im lżejszy jest pusty plecak, tym lepszy będzie dla zachowania prawidłowej postawy. Tornister LOOZZ Kids waży niewiele ponad kilogram, plecak szkolny LOOZZ jest jeszcze lżejszy.

#2 Zdrowy plecak powinien chronić przed wadami postawy

Ergonomiczna budowa plecaka dopasowuje się̨ do naturalnych krzywizn kręgosłupa i pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała. System paneli tylnych powinien być usztywniony i mieć anatomiczny kształt, dopasowany do prawidłowego ułożenia łopatek i obręczy barkowej. W zdrowym plecaku dodatkowo znajdziemy panel stabilizujący odcinek lędźwiowy, który pomaga zachować fizjologiczną lordozę lędźwiową kręgosłupa.

#3 Zdrowy plecak powinien mieć regulowane szelki

Szerokie i miękkie szelki zapewniają wygodę i komfort noszenia plecaka lub tornistra (nie wbijają się w ramiona nawet przy dużym obciążeniu książkami), odciążą również barki. Ważne jest, by szelki miały opcję regulacji długości, co zapewni odpowiednie dopasowanie do wzrostu dziecka. Pozwoli również idealnie rozłożyć ciężar we właściwym miejscu pleców, tak aby dziecko nie pochylało się do przodu, próbując kompensować ciężar plecaka. I choć zapewne będzie to trudne w praktyce, zawsze staraj się zwracać uwagę dziecku na to, aby zawsze nosiło plecak na obu ramionach. Nawet jeśli pokonuje jedynie kilka metrów na szkolnym korytarzu, przechodząc z klasy do klasy.

#4 Zdrowy plecak powinien podnosić bezpieczeństwo na drodze

Dzieci często przemieszczają się na trasie szkoła-dom samodzielnie. Jesienią i zimą, gdy wcześnie zapada zmrok, widoczność dzieci na drodze ma zasadnicze znaczenie dla ich zdrowia i życia. Dlatego, wybierając zdrowy plecak, zwróć uwagę na to, by miał liczne elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność dziecka na drodze.

#5 Zdrowy plecak powinien być bezpieczny dla zdrowia

Producenci, którzy w transparentny sposób podchodzą do dzielenia się z konsumentami składem chemicznym swoich produktów, często korzystają z certyfikatów i oznaczeń. Jednym z najistotniejszych dla zdrowia jest AZO FREE. Plecak oznaczony tym symbolem nie zawiera substancji niebezpiecznych, rakotwórczych ani alergizujących.

#6 Zdrowy plecak powinien być odpowiednio wentylowany

Aby chronić przed przegrzaniem pleców i zapewnić dziecku komfort użytkowania, zwróć uwagę na to, czy miejsce, w którym plecak styka się z plecami dziecka posiada system przepływu powietrza. Jeśli plecak wyposażono w odpowiedni system kanałów wentylacyjnych i specjalną powłokę paneli na tyłach, plecy dziecka nie będą narażone na przegrzanie. Zwiększy to komfort noszenia, niezależnie od ubioru i pogody.

KONKURS! Wygraj zdrowy plecak szkolny dla swojego dziecka!

Co zrobić, żeby wygrać jeden z plecaków LOOZZ/LOOZZ KIDS?

Wystarczy, że mailowo odpowiesz na pytanie: Jakie jest twoje najmilsze wspomnienie z czasów szkolnych? 

Odpowiedź wyślij na adres: [email protected]

Ważne!!!

W treści maila oprócz odpowiedzi na zadanie konkursowe napisz: Akceptuję regulamin konkursu, a także w jakim wieku jest twoje dziecko i który plecak podoba wam się najbardziej. (Regulamin dostępny TUTAJ).

Zdrowy plecak szkolny dla dziecka - jakie są nagrody?

Nagrodami w konkursie jest 5 plecaków: 3 plecaki LOOZZ i 2 tornistry LOOZZ KIDS. Dodatkowo każdy plecak posiada piórnik z wyposażeniem z tym samym motywem!

Plecak St.Majewski

fot. Materiały prasowe

Zdrowy plecak szkolny dla dziecka - termin trwania konkursu

Konkurs trwa od dzisiaj, czyli: 17 sierpnia do 24 sierpnia - do godziny: 23:59:59

Pamiętaj!

Wybierając nowoczesny, zdrowy i bezpieczny dla dziecka plecak lub tornister, nie musisz iść na kompromis i rezygnować z atrakcyjnego designu. Plecaki LOOZZ i tornistry LOOZZ KIDS posiadają modną grafikę i lubianą przez dzieci kolorystykę. Do tego dochodzi funkcjonalny kształt, praktyczne rozwiązania i intuicyjna organizacja wnętrza. Elementy plecaków i tornistrów były również testowane pod kątem wytrzymałości, co potwierdza certyfikat jakości INTERTEK Total Quality. Assured. 

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Anna (Ocena: 5) 25.08.2020 20:30
Witam, gdzie można znaleźć wyniki konkursu?
odpowiedz
Polecane dla Ciebie