Jak polepszyć swoje poranki?

Szybki przewodnik po sposobach na uśmiech od rana.
Jak polepszyć swoje poranki?
fot. istock.com
05.08.2020
Katarzyna Lemanowicz

Jak dobrze rozpocząć dzień, tak by mieć energię, uśmiech? Jest sporo rzeczy, które możesz zmienić, nie musisz wprowadzać wszystkiego na raz. Zacznij od choć jednego nawyku i na spokojnie przechodź do kolejnych.

Jak polepszyć swoje poranki?

Medytuj

Zanim wstaniesz z łóżka – medytuj przez około 5 do 10 minut. Połóż się na plecach, wygodnie i zacznij oddychać. Poczuj jak każdy kawałek twojego ciała jest dotleniony.

Poranny drink

Zanim napijesz się pysznego latte czy ulubionej kawy postaw na ciepłą wodę z plasterkiem cytryny. Możesz dodać odrobinę kurkumy i imbiru. Taki napój odpowiednio cię nawodni, rozpocznie trawienie i pracę wątroby.

Wstań wcześniej!          

Ustaw budzik na 30 minut wcześniej niż wstaje twoja rodzina. Użyj tego czasu tylko i wyłącznie dla siebie, weź orzeźwiający prysznic, nałóż ulubiony balsam do ciała. Możesz też zrobić kilka ćwiczeń rozciągających i pobudzających ciało. Połóż się na plecach i przyłóż prawe kolano do klatki piersiowej, nie zapominaj o głębokim oddychaniu. Zmień nogi i powtórz ćwiczenie. Następnie złap prawe kolano lewą ręką i wyciągnij prawą rękę na bok, cały czas głęboko i świadomie oddychaj. Powtórz po drugiej stronie. Zobaczysz szybko, że ten czas może być produktywny i kreatywny, możesz na spokojnie tworzyć plany na cały dzień.

Jak polepszyć poranki?

fot. istock.com

Postaw na zielone

Dodaj tyle zieleniny do śniadania ile dasz radę zjeść. Ułóż szpinak czy jarmuż na grzance lub zrób zielone smoothie. Jajko ugotowane w koszulce posyp sporą ilością natki pietruszki lub kolendry.

Zobacz więcej: Koktajl dla sexy mamy: Zielone warzywa dają energetycznego kopa!

Muzyka

Włącz radio i potańcz. Rozluźnij się, uśmiechnij i daj się ponieść muzyce.

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 3.4 / 5
gość (Ocena: 5) 05.08.2020 20:17
W tygodniu wstaję o 5.30, ale po tym artykule jutro wstanę o 4.30! Pomedytuję, potańczę, powygłupiam się z pseudoćwiczeniami i koniecznie zrobię sobie jajko w koszulce! Heloł! Autora tych wypocin chyba kompletnie oderwało od rzeczywistości!
zobacz odpowiedzi (1)
Hasło: •••••• (Ocena: 1) 05.08.2020 17:29
Jezu, jakie idiotyczne porady... Kto normalny tańczy rano...? Ja wstaję o 6:20 i jestem tak zaspana, że tańczenie to jest ostatnia rzecz, na jaką mam wtedy ochotę. Poza tym rano jest taki pośpiech, że nie wyobrażam sobie pląsać na luzaka... Trochę żałosny ten artykuł.
zobacz odpowiedzi (2)
Polecane dla Ciebie