Nie wiesz, co zrobić z zużytymi wkładami filtrującymi wodę? [EkoMama]

Firma BRITA Polska właśnie startuje z nowym projektem zbierania filtrów pochodzących z gospodarstwa domowego.
Nie wiesz, co zrobić z zużytymi wkładami filtrującymi wodę? [EkoMama]
fot. Filtr do dzbanka BRITA
29.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Co zrobić z wkładami filtrującymi wodę? Wrzuć do specjalnego pojemnika!

Nie wyrzucaj ich razem z innymi odpadami! Firma BRITA Polska właśnie startuje z nowym projektem zbierania filtrów pochodzących z gospodarstwa domowego. Niepotrzebne wkłady możesz wyrzucić do specjalnych pojemników rozstawionych w wybranych sklepach w kilku miastach. Dzięki temu pozbędziesz się  nietypowego odpadu w sposób wygodny i bezpieczny dla środowiska.

Gdzie wyrzucić zużyty filtr?

Jeśli zamiast wody butelkowanej, pijesz przefiltrowaną kranówkę, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że  raz na miesiąc musisz wymienić filtr w dzbanku. Zastanawiasz się, gdzie go wyrzucić? Firma BRITA oferuje specjalne pojemniki, do których można wyrzucać zużyte filtry.

- Od ponad dziesięciu lat w celach recyklingowych zbieramy wkłady wykorzystywane w gastronomii. Teraz wychodzimy z pomysłem zbierania zużytych filtrów z gospodarstw domowych. Wielu z nas w swoich domach korzysta z dzbanków filtrujących wodę kranową i nie wie, co zrobić ze zużytym wkładami. Zamiast wyrzucać je do odpadów komunalnych prosimy o umieszczanie ich w naszych koszach. Trafią one do specjalnego zakładu recyklingowego w Niemczech. Segregacja i recykling to bardzo ważny krok w budowaniu dobrych nawyków ekologicznych. wyjaśnia Tomasz Zawora, Dyrektor Generalny BRITA Polska.

Filtr do dzbanka BRITA

fot. Filtr do dzbanka BRITA

Lokalizację koszy można sprawdzić na stronie BRITA..  Producent obiecuje, że pojemników do filtrów będzie przybywać, a firma jeszcze bardziej będzie zachęcała do świadomości dbania o środowisko.

BRITA - to firma odpowiedzialna społecznie

BRITA, to firma, która od początku swojego istnienia konsekwentnie stara się minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, w każdym obszarze swojej działalności. Dla producenta filtrów szczególnie ważne jest staranne korzystanie z zasobów naturalnych i unikanie odpadów, dlatego w 1992 roku stworzyła program recyklingu wkładów filtrujących.

Co zrobić ze zużytymi filtrami BRITA?

fot. Filtry BRITA

Obecnie w zakładzie recyklingowym w Taunusstein powtórnemu przetwarzaniu poddawane są zarówno filtry z branży gastronomicznej jak i z gospodarstw domowych, a większość pojedynczych komponentów zostaje użyta powtórnie - wewnętrznie albo zewnętrznie. Plastik z obudowy filtrów, w formie granulatu, przekazywany jest do innych firm produkujących wyroby plastikowe, a węgiel aktywny oddawany jest dostawcom, którzy go oczyszczają i wykorzystują do filtracji np. w oczyszczalniach ścieków. Z kolei wymiennik jonowy jest regenerowany i ponownie wykorzystywany do produkcji filtrów.

Zbieranie zużytych wkładów odbywa się w wielu krajach europejskich takich jak: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Belgia i Holandia.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie