Mom-shaming: „Gdy urodziłaś zbawcę świata” – cz. 8

To już ostatni (mam nadzieję) tekst z cyklu „mom shaming”, choć przykładów mogłabym pewnie wymieniać jeszcze wiele.
Mom-shaming: „Gdy urodziłaś zbawcę świata” – cz. 8
fot. istock.com
01.07.2020

Chciałam jednak tą serią artykułów zwrócić waszą uwagę na kilka, które mogą stać się naszym udziałem i to często zupełnie nieświadomie.

„Gdy urodziłaś zbawcę świata”

Sama pewnie nie raz mogłam powiedzieć coś, co uraziło inną mamę i poczuła się przeze mnie zawstydzona, dlatego sama biję się w matczyną pierś a was zachęcam, aby przed rzuceniem „niewinnego” komentarza w kierunku innej kobiety sprawdzić jaka się kryje za naszymi słowami intencja. Czy rzeczywiście każde nasze stwierdzenie to wyraz troski? Czy naprawdę uważamy, że jedno zdanie, nawet jeśli prawdziwe i wypowiedziane w „dobrej wierze” jest w stanie zmienić czyjś światopogląd? A już szczególnie na forum internetowym?

Cały cykl artykułów dotyczących zjawiska #MOMSHAMING przeczytasz tutaj!

Z drugiej strony, dla kobiet, które doświadczają nieustannie oceniania i zawstydzania a nie potrafią postawić granic i odciąć się od nadawców takich komunikatów polecam, oczywiście z przymrużeniem oka, metodę na „matkę zbawcy świata”. Polega ona na tym, że musicie się  przyzwyczaić, że oto właśnie jako królowe urodziłyście przyszłych, najważniejszych władców i władczynie tego globu i stąd troska o nich nawet obcych staruszek na ulicy, które pytają „a gdzie czapeczka”, „a czy mu nie za zimno”, „czemu jeszcze nie chodzi/ nie mówi”, „nie martwi cię to?”.

Jeśli przyjmiemy, że wszystkie ciekawskie lub trudne w odbiorze komentarze są właśnie przejawem troski to może nasza łagodność i spokój udzieli się tym wszystkim sfrustrowanym „oceniaczom”? Z drugiej strony to przecież całkiem prawdopodobne, że to właśnie nasze dzieci naprawdę mogą zbawić ten świat!

Będzie mi miło jeśli odwiedzicie mój Instagram: @autentyczna.mama

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kiedy nasze dzieci są przytłoczone nadmiarem emocji to na nas spoczywa odpowiedzialność, aby udzielił się im nasz spokój a nie żebyśmy stawały się częścią ich chaosu 🔥🌪💥💨🌊 Fot.: @senovictorii_fotografia Zaraz dołączam do webinaru o dziecięcej złości @psychologdzieciecy.anitajr i mam nadzieję, że te mądre słowa, która napisałam powyżej staną się naszą codziennością 💆🏼‍♀️🧘🏼‍♀️🕊 #selfreg #selfregulation #autentycznamama #psychologdzieciecy #bycblizej #dziecko #dzięciecazłość #rb #rodzicielstwobliskosci #3latka #coreczkamamusi #mamaicorka #bliskość #macierzyństwo

Post udostępniony przez Aleksandra Aleksandrowicz (@autentyczna.mama)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie