Książki na wakacje. 8 najlepszych propozycji

Niezależnie czy masz 15 minut wolnego czasu czy więcej - książka jest zawsze dobrym pomysłem na relaks i poprawę humoru.
Książki na wakacje. 8 najlepszych propozycji
fot. istock.com
01.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Thriller psychologiczny, komedia, romans, czy poradniki - każda z nas ma inne preferencje co do wyboru lektury. Każda z nas lubi co innego i każdą z nas relaksują inne książki. W poniższym zestawieniu pojawiły się książki idealne na wakacje. Sprawdź koniecznie.

Książki na wakacje. 8 najlepszych propozycji

#1 „Ciche dni” Abbie Greaves

To pełna emocji opowieść o okrutnej sile milczenia i tragicznym w skutkach braku komunikacji. To historia pewnego małżeństwa, jego wzlotów, upadków i bolesnych sekretów. Trzymająca w emocjonalnym napięciu psychologiczna powieść. 

Opowieść Abbie Greaves pulsuje emocjonalnym napięciem, jest uderzająco prawdziwa, wzruszająca i rozdzierająco piękna. To niezwykle autentyczna historia o walce z przeciwnościami losu, o młodzieńczych marzeniach, codziennych problemach i uczuciach towarzyszących utracie bliskiej osoby. Autorka niemal na każdej stronie uświadamia nam, jak ważne są najmniejsze nawet gesty i czułe słowa oraz dlaczego uczucia zasługują na codzienną pielęgnację – bez względu na to, jak długi jest staż związku. 

Kup teraz książkę "Ciche dni".

Ciche dni Abbie Greaves

#2 "Blondynka na Hawajach" Beata Pawlikowska

Kolejna niezwykła podróż z Beatą Pawlikowską odkrywa przed czytelnikami różne oblicza Hawajów. Czy przypominają raj z kolorowych przewodników i turystycznych folderów? Na pewno nie rozczarują. Blondynka na Hawajach to lektura obowiązkowa dla tych, którzy wybierają się w tamte strony. Dla nich i dla tych, którzy póki co oddają się tylko marzeniom, podróżniczka nagrała wiele filmów, dzięki którym będą mogli zobaczyć opisywane miejsca i posłuchać, jak warto żyć, żeby poczuć wewnętrzne szczęście. 

Kup teraz książkę "Blondynka na Hawajach"

Blondynka na Hawajach Beata Pawlikowska

#3 "Nowa tożsamość" Ewelina Dobosz

Igor przeżywa dramat. Żona, która go zdradziła, została zamordowana. Mężczyzna musi uciekać, zanim zostaną mu postawione zarzuty. Na fałszywych papierach wyjeżdża do Nowego Jorku.

Emily, młoda prawniczka, traci pracę, gdy żona szefa dowiaduje się o ich romansie. Postanawia zatopić smutki w whiskey z colą i nagle budzi się na ławce w parku. Nad nią stoi tajemniczy nieznajomy. 

Ma na imię Igor. Pochodzi z Polski. Jest niezwykle pociągający i mieszka w tym samym apartamentowcu, co ona. Emily jest nim zafascynowana, jednak nie zdaje sobie sprawy, jaką mroczną przeszłość zostawił za oceanem. Czy mężczyzna okaże się bezwzględnym zabójcą, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości? Porywająca - absolutny hit wakacji!

Kup teraz książkę "Nowa tożsamość"

Nowa tożsamość Ewelina Dobosz

#4 "Inni mają lepiej" Krystyna Mirek

Życie nie zawsze układa się tak, jak byśmy chcieli. Bywa skomplikowane, zwłaszcza gdy wyobraźnia zaczyna pracować na naszą niekorzyść, malując czarne wizje przyszłości. Historia Zuzy, Natalii i Jagody to opowieść o tym, jak bardzo możemy się mylić w ocenie życia innych ludzi i swoich problemów. A także o miłości, ukrytych pragnieniach, drugich szansach i kobiecej przyjaźni, która daje siłę, by uwierzyć, że szczęście może być wyborem, nie przypadkiem.

Kup teraz książkę "Inni mają lepiej"

Inni mają lepiej Krystyna Mirek

#5 "Poza prawdą" Edyta Kahl-Łuczyńska

To nie jest historia o miłości! Poza prawdą to opowieść o losie, który daje lub odbiera, o sprawach, na które nie mamy wpływu. O cierpieniu, stawaniu w obliczu prawdy o sobie i pozbywaniu się złudzeń. To także historia o odwadze, potrzebnej by zaczynać raz po raz od nowa.

Tosię i Adama poznajemy, gdy jadą do jego matki. Ona jest lekko spięta – w końcu nie codziennie poznaje się przyszłą teściową, on pełen uwielbienia dla niej i wiary. Jest między nimi bliskość, o której można marzyć. Jest i chemia. Skąd więc dystans, z jakim traktuje Antoninę matka Adama? Zachowuje się, jakby była jedną z tych kobiet, które pragną zatrzymać syna tylko dla siebie. Ciężko w to uwierzyć, Adam nie wygląda na uzależnionego od matki słabeusza, ale jak każdy ma za sobą przeszłość. Mimo dobrych chęci Tosia zaczyna odczuwać niepokój, zwłaszcza gdy starsza Pani nagle postanawia zakończyć spotkanie. Zdenerwowało ją coś podczas wspólnej rozmowy przy stole. Tosia nie ma pojęcia o co chodzi. Adam zostaje, by zaopiekować się matką i od tamtej pory wszystko zaczyna iść  nie tak.

Kup teraz książkę "Poza prawdą"

Poza prawdą Edyta Kahl - Łuczyńska

#6 „Tysiąc nocy bez ciebie” Federico Moccia

Ona – wybitna pianistka związana z dobrze zapowiadającym się architektem. On – bogaty, przystojny a jednocześnie cyniczny i niezdolny do głębszych uczuć. Jak potoczyły się dalsze losy Sofii, Adrei oraz Tancrediego? 

„Tysiąc nocy bez ciebie” to opowieść o stawianiu czoła demonom przeszłości, o nieustającej  sile miłości, a także o decyzjach, które wpływają całe nasze życie. Federico Moccia doskonale oddaje życiowe rozterki swoich bohaterów. Wartka fabuła i wzruszająca historia sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od lektury. Dzięki tej książce na nowo uwierzycie w miłość.

Kup teraz książkę "Tysiąc nocy bez ciebie"

Tysiąc nocy bez ciebie Federico Moccia

#7 "Niedopasowani" Samantha Young, Kristen Callihan

Parker Brown nie może uwierzyć, że musi wynająć chłopaka na niby. Kiedy dostała wymarzoną pracę w nowoczesnej firmie, myślała, że trafiła do środowiska promującego myślenie postępowe. Okazało się jednak, że jej szefowi zależy na tym, żeby pracownicy mieli ustabilizowane życie osobiste. Na szczęście udało jej się znaleźć idealnego kandydata na „narzeczonego” – wykształconego młodego mężczyznę, który szuka szybkiego zarobku. Ale zamiast niego na spotkanie przychodzi jego opiekuńczy brat Rhys Morgan – wysoki, umięśniony były bokser z niewyparzonym językiem.

Rhys znajduje się pod ogromną presją. Odkąd zrezygnował z kariery bokserskiej, próbuje prowadzić podupadającą siłownię i pilnować, by jego młodszy brat Dean nie zszedł na złą drogę. Chroniąc Deana przed nim samym, Rhys idzie na spotkanie z pewną bogatą snobką, żeby powiedzieć jej, co o tym wszystkim myśli. Okazuje się jednak, że trafił na wielką szansę. Co prawda nie znoszą się nawzajem, ale jeżeli Rhys będzie udawał chłopaka Parker, oboje na tym zyskają. Ona utrzyma swoją pracę, a on namówi jej szefa – a swojego fana – do sponsorowania siłowni. Ale to, co zaczęło się jako prosty układ, niezwykle szybko się komplikuje.

Jaka przyszłość czeka nieokrzesanego boksera, który boi się otworzyć serce, i kobietę z wyższych sfer, która poprzysięgła sobie, że już nigdy nie zwiąże się na poważnie z żadnym mężczyzną?

Kup teraz książkę "Niedopasowani"

Niedopasowani Samantha Young

#8 "Obserwatorka" Alicja Sinicka

Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia. Iza i Arek kiedyś byli przyjaciółmi. Wychowali się na tym samym oławskim osiedlu. Ona w ubóstwie, on w pięknym domu z dużymi oknami. Zawsze ją fascynował, ale miała wrażenie, że są z innych światów, które do siebie nie pasują.

Po latach spotykają się na izbie przyjęć szpitala w Oławie. Doktor Arkadiusz Milski z trudem rozpoznaje w pobitej dziewczynie dawną znajomą. Ich relacja odżywa i budzi namiętne uczucia. Arek czuje, że to właśnie z Izą może ułożyć sobie życie po tragicznej śmierci swojej partnerki.

Ktoś chce pokrzyżować ich plany. Iza dostaje na Facebooku dziwne wiadomości. Pod drzwiami znajduje róże. Czuje, że jest obserwowana, i zaczyna mieć pewność, że śmierć byłej dziewczyny Arka wcale nie była nieszczęśliwym wypadkiem. Czy jej też grozi niebezpieczeństwo?

Kup teraz książkę "Obserwatorka"

Obserwatorka Alicja Sinicka

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie