To bardzo niebezpieczne wyzwanie na TikToku - w roli głównej małe dzieci!

Niby niewinne, a tak naprawdę to brutalne żarty ze swoich dzieci.
To bardzo niebezpieczne wyzwanie na TikToku - w roli głównej małe dzieci!
fot. istock.com
20.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Nie pamiętam dokładnie, kiedy założyłam swoje konto na Facebooku. To był impuls i chęć dowiedzenia się co u moich znajomych z liceum, z którymi straciłam kontakt. Z biegiem czasu okazało się, że Facebook to świetne narzędzie do przesyłu informacji, dzielenia się ważnymi, szczególnymi wydarzeniami z naszego życia. 

Instagram to zupełnie inna para kaloszy. Tu profil założyłam kiedy przez krótką chwilę prowadziłam bloga i chciałam dzielić się swoją wiedzą z zakresu dietetyki. Ten pomysł nie wypalił, ale profil mam i umieszczam raz na jakiś czas zdjęcia z ważnych wydarzeń, chwalę się tym co osiągnęłam, co zrobiłam, i takie ukazujące jak bardzo jestem dumna z moich dwóch córek. 

Nowy trend na TikToku - dowiedz się szczegółów

TikToka mam, owszem - ale głównie po to, by się wygłupiać, śmiać. Prawda jest też taka, że te trzy kanały social mediowe służą mi w pracy jak źródło inspiracji i tego co aktualnie dzieje się w kraju, czy na świecie. To miejsca, gdzie pojawiają się nowości, zarówno z zakresu wydarzeń istotnych, ale też tych bardziej rozrywkowych. 

Szczerze mówiąc, gdy trafiłam na te nagrania myślałam, że to kiepski żart, kpina... Że jakaś jedna niebyt ogarnięta "matka" popełniła gafę i myślała, że wyjdzie dobrze - a wyszło jak zwykle!

@allyssa.monroe12

No babies were harmed in the making of this... ##fyp ##foryoupage ##NotOneThing ##upcycling ##momsoftiktok ##babiesoftiktok ##6monthsold ##babyboy

♬ Ah Eh - queen_zyon1

Ale kiedy, zrozumiałam, że to "wyzwanie" podłapało dużo więcej osób, chwyciłam się za głowę. No bo jak można być tak bezdusznym, bezmyślnym i w tak okropny sposób traktować swoje dziecko? Tysiące polubień, komentarze - ja się pytam, dokąd ten świat dąży?! 

@savannaa.bananaa

No babies were harmed in the making, but she is still mad at me 😭 ##fyp ##babiesoftiktok ##badmomsoftiktok

♬ Ah Eh - queen_zyon1

O czym mowa? - o zabawie, w której rodzice oblewają swoje dzieci zimną wodą, a film gdzie widać reakcję dziecka wrzucają do sieci. 

@tkjr23

##fyp the baby was harm in this making 😂 but he’s happy now

♬ Ah Eh - queen_zyon1

Na ani jednym filmiku nie widziałam zadowolenia, śmiechu, szczęścia bijącego od dziecka! Za to na każdym jest przerażenie, konsternacja, łzy i płacz. 

Zadaję sobie pytanie: po co? Jak można być tak wyzutym z emocji, empatii. Przykładów nieodpowiedzialności rodziców mogłabym wyliczać bez końca ale to bije wszelkie rekordy.

Bo tak naprawdę liczy się tutaj "like" i "fame" konta na TikToku!

@lgndfrvr

I HAD TO DO THIS TREND WITH MY KIDS 😂❤️ ##relationshipgoals ##funny ##NotOneThing ##upcycling

♬ Ah Eh - queen_zyon1

Filmiki, na których rodzice oblewają dzieci zimną wodą powodują na moim ciele gęsią skórkę - bo na litość boską, czy ci ludzie nie wiedzą, że dziecko może się zachłysnąć, zakrztusić i doznać uszczerbku na zdrowiu. Stwierdzenie, że utopić się można nawet w łyżce wody, jest nadal aktualne. Najgorsze dla mnie jest to, że istnieją osoby, których te filmiki śmieszą, bo gdyby nie okazały się hitem - nie byłyby powielane. 

Przyznam się wam szczerze - uwielbiam social media - Instagram to dla mnie dalej hit i niespożyte źródło inspiracji, wiedzy, ciekawych rzeczy i pięknych obrazów. Jeśli korzystamy z social mediów w mądry sposób, mogą one wnieść w nasze życie dużo wartości i zainspirować do rozwijania się, czy zrobienia czegoś pożytecznego. 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dajcie nam koniecznie znać na [email protected]

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 22.06.2020 08:43
Uważam, że bardzo dobrze, że autorka o tym napisała. Takie zachowania należy nagłaśniać i piętnować.. aby jak najmniej rodziców się przyłączało do tego typu akcji...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2020 16:46
Zastanawiam się jak poważne trzeba mieć ubytki w mózgu, aby coś takiego śmieszyło. To zwyczajnie nudne, a piosenka jest irytująca.
odpowiedz
Klaudia (Ocena: 1) 21.06.2020 14:26
Bardzo żałuję, że przeczytałam ten artykuł i zobaczyłam aż dwa i o dwa za dużo nagrania z tego popier******go tik toka. Oczywiście nie chcę obrażać w żaden sposób autorki artykułu więc proszę mnie źle nie zrozumieć ale zwyczajnie wolała bym o czymś takim się nie dowiedzieć. Jest mi bardzo przykro z powodu tych dzieci.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie