Czy picie kawy w odpowiednim czasie jest dużo bardziej skuteczne od wybrania przypadkowego momentu?

Amerykańscy badacze opracowali specjalny algorytm do wyliczenia najlepszej pory dnia na picie kawy.
Czy picie kawy w odpowiednim czasie jest dużo bardziej skuteczne od wybrania przypadkowego momentu?
istock.com
16.07.2020

Jeśli kochasz cappuccino tak jak my, albo jesteś fanem pysznego latte powinnaś koniecznie dowiedzieć się jakie są wyniki tych badań.

Naukowcy z armii Stanów Zjednoczonych opracowali specjalny algorytm, który zawiera osobiste zalecenia dotyczące czasu na spożycie kofeiny, tak by było to najbardziej efektywne dla twojego organizmu.

Oto najlepsza pora na picie kawy!

Podobno ten algorytm pomaga wybrać taką porę dnia, w której efektywność działania kofeiny z kawy jest dużo wyższa niż normalnie. Stosując te zalecenia skuteczność wzrasta o 64%. Z drugiej strony okazało się, że przy odpowiednim harmonogramie dawkowania można zmniejszyć spożycie kofeiny o 65% i nadal osiągać najwyższy poziom pobudzenia.

Naukowcy wprowadzili ten algorytm do już istniejącego, który przewidywał w jaki sposób ilość snu i kofeina wpływają na czujność w różnych porach dnia.

Jak podkreśla autor badania Jaques Reifman, dyrektor Instytutu Zastosowań Opragramowania Dod Biotechnology High Performance Computing w US Army Medical Reserach and Material Command w Ford Detrick, Maryland: opracowaliśmy algorytmy, które działają razem i zasadniczo pozwalają określić, na poziomie indywidualnym, kiedy i jak dana osoba powinna przyjmować kofeinę, aby osiągnąć szczytową wydajność w pożądanym czasie i przez odpowiedni czas.

Zobacz więcej: Kawa mrożona w domu - idealne orzeźwienie na upalne dni!

Picie kawy

fot. istock.com

Jak na razie badania te zostaną wykorzystane do zwiększenia czujności pracowników wojska. Następnie będą dostępne online, tak żeby każdy mógł z nich korzystać. Mają one zostać dołączone do istniejącego już narzędzia: 2B-Alert. Sprawdziłyśmy tę platformę – wprowadzanie danych, fajna zabawa i ciekawe wyniki. Podobno do końca roku ma powstać pełne oprogramowanie, dzięki któremu dowiemy się w której godzinie powinnyśmy pić kawę, tak żeby było to najbardziej efektywne.

Musimy uzbroić się w cierpliwość.

SONDA
Jaką kawę lubisz pić najbardziej?
Jaką kawę lubisz pić najbardziej?
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.07.2020 12:41
Kawę piję tylko rano, żeby się rozbudzić i móc normalnie funkcjonować w pracy. Później popijam tylko lekko gazowaną cisowiankę. Na noc kawy nie pijam, bo potem bym miała trudności ze snem.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie