To jest najpopularniejsza na świecie pozycja seksualna

Seks to czysta przyjemność, ale też pożyteczne spędzanie czasu.
To jest najpopularniejsza na świecie pozycja seksualna
fot. istock.com
20.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Czułe chwile spędzone z partnerem to nie tylko doznania ale też korzystny wpływ na cały nasz organizm, skórę, kondycję, poprawę humoru i… odchudzanie.

Kalorie zaczynasz tracić już od samego początku. Sama gra wstępna, na którą składa się taniec/striptiz, rozbieranie się, zdejmowanie biustonosza, leżenie z przytulaniem się czy namiętny pocałunek: to strata co najmniej 200kcal.

Każda para jest inna i każda ma swoje preferencje co do miejsca uprawiania seksu, co do pozycji, używanych gadżetów, itp.

To jest najpopularniejsza na świecie pozycja seksualna

Ale, z badań przeprowadzonych na parach w Europie i USA, wynika że najchętniej uprawiamy seks w pozycji na pieska. Na drugim miejscu znalazła się pozycja misjonarska, a na trzecim na jeźdźca.

Patrząc z perspektywy odchudzania i tracenia kalorii - 10 minut seksu w pozycji na pieska to strata ponad 160kcal, a w pozycji "na jeźdźca" to strata ponad 260kcal. Brzmi imponująco?

Zgadza się, oczywiście wszystko zależy od tego jak bardzo jesteś zaangażowana i energiczna. Tak czy siak, opłaca się ;).

Zobacz więcej: Jak starania o dziecko wpływają na związek?

Dlaczego tak bardzo lubimy pozycję "na pieska"?

Choć jest to pozycja, w której to partner przejmuje całą inicjatywę, to obie strony doświadczają silnych doznań. Penetracja w tej pozycji jest bardzo głęboka i baaaardzo pobudzany jest punkt G – dlatego jest tak lubiana przez kobiety, a co do mężczyzn – w tej pozycji mają silne bodźce wzrokowe i poczucie dominacji.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.07.2020 14:35
Nie ważne jak, ważne by z zabezpieczeniem. Polecam diafragmę dopochwową Caya
odpowiedz
Polecane dla Ciebie