Marzy ci się spacer w chmurach? Wiemy, gdzie się na niego wybrać - i co najlepsze to miejsce jest tuż pod Warszawą!

Jak zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy? Gdzie zabrać dzieci w weekend i cieszyć się bliskością natury? Gwarantujemy, to miejsce ukoi nerwy, a dodatkowo bajkowe widoki zachwycą nie tylko dorosłych.
Marzy ci się spacer w chmurach? Wiemy, gdzie się na niego wybrać - i co najlepsze to miejsce jest tuż pod Warszawą!
fot. Materiały prasowe
22.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Czy wiesz, że tuż pod Warszawą, w Pomiechówku, obok Nowego Dworu Mazowieckiego i Modlina znajduje się wyjątkowe miejsce, gdzie możesz spacerować kładką wśród koron drzew? Dokładnie, a dodatkowo jest idealne na rodzinne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Pomiechówek i spacer wśród koron drzew

Spacer wśród koron drzew to sześć platform na wysokości, a połączone są mostami zwodzonymi. Na każdej kładce znajdują się informacje z książki „Rok w lesie”. Każda z nich ma swój temat wiodący, m.in. o drzewach, tropach zwierząt czy zwierzętach wodnych.

Weekend z dziećmi - gdzie się wybrać

fot. Materiały prasowe

Dodatkowo na terenie gminy Pomiechówek znajdują się dwa rezerwaty: obszaru Natura 2000 oraz Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu. Przez obszar gminy przepływają dwie malownicze rzeki: Wkra i Narew.

Spacer w koronach drzew - Pomiechówek

fot. Materiały prasowe

Co więcej, spacer w koronach drzew to nie jedyna atrakcja okolicy. Warto odwiedzić również Park Doliną Wkry. A tam, na blisko 10ha wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: leśne karuzele, zabawa z wodą, wieża widokowa, ogromne rzeźby motyli. Na miejscu można wypożyczyć kajaki i popływać rzeką Wkrą, a także zwiedzić wioskę Wikingów i park linowy.

Jak spędzić dzień wolny blisko Warszawy?

fot. Materiały prasowe

Szczegóły dotyczące cennika i atrakcji znajdziesz TUTAJ.

To jak, zainteresowane takim planem na weekend i spacerem wśród koron drzew?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie