Obowiązkowe pozycje książkowe dla każdej przyszłej mamy

Co warto przeczytać?
Obowiązkowe pozycje książkowe dla każdej przyszłej mamy
fot. unsplash
26.06.2019
Katarzyna Lemanowicz

Kobieta, która spodziewa się pierwszego dziecka raczej niewiele wie o macierzyństwie. Książki dla przyszłych mam to kompendium wiedzy na temat ciąży, rozwoju oraz wychowania dziecka. Wiele z poradników jest opracowywanych przez specjalistów, dlatego przyszłe mamy mogą zaczerpnąć fachowej wiedzy i wskazówek, dzięki którym będą czuć się pewniej i bezpieczniej. Przedstawiamy top 5 książek, które powinna przeczytać każda przyszła mama.

Poradniki dla kobiet w ciąży - po jakie warto sięgnąć?

W dzisiejszych czasach po większość informacji sięgamy do Internetu, nie zawsze jednak ta wiedza jest rzetelna i przygotowana przez specjalistów. Książki dla kobiet w ciąży to zbiór najważniejszych porad, wskazówek i odpowiedzi na nurtujące pytania, to wiedza, którą masz zawsze pod ręką w jednym miejscu. 

TOP 5 poradników dla przyszłych mam

#1 W oczekiwaniu na dziecko, Murkoff Heidi E.Mazel SharonW oczekiwaniu na dziecko

Wyczerpujące źródło informacji na temat przebiegu ciąży. Znajdziesz w niej odpowiedzi na wszelakie pytania dotyczące ciąży, diety, ćwiczeń, wyboru lekarza, porodu i wiele wiele innych. To kompendium wiedzy z którym powinna zapoznać się każda kobieta w ciąży. Numer 1 na rynku.

#2 Pierwszy rok życia dziecka, Murkoff Heidi E.Mazel SharonPierwszy rok życia dziecka

Kontynuacja poradnika "W oczekiwaniu na dziecko", która zawiera dosłownie wszystko, co przyszli rodzice powinni wiedzieć o pierwszym roku życia dziecka. Rozwój, odżywianie, pielęgnacja, niepokojące objawy, choroby, wysypki itd. Najlepsze źródło wiedzy w jednym miejscu.

#3 Język niemowląt, Hogg TracyBlau Melinda

Język niemowląt

Kultowy poradnik, który pomógł już tysiącom rodziców. Pokazuje jak zrozumieć język niemowląt, ich potrzeby i reakcje. Zdecydowanie ułatwia życie, pozwala zrozumieć procesy jakie przebiegają w rozwoju pociech.

#4 Być w ciąży i (nie) zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców, Erin Williams, Jordan ReidJak być w ciąży i (nie) zwariować
Pełna humoru książka dwójki amerykańskich blogerów, ciąża i rodzicielstwo w ironicznym ujęciu. Ten antyporadnik to brutalnie szczera i histerycznie zabawny zbiór porad dla przyszłych matek. Znajdziecie tu ogromną porcję świetnego, zjadliwego poczucia humoru, które nie pozostawia suchej nitki na rodzicielstwie i stylu życia współczesnych mam i tatusiów.

#5 Ciąża – instrukcja obsługi”, Sarah Jordan

Ciąża - instrukcja obsługi

To obowiązkowa pozycja dla kobiet, które potrzebują bardzo konkretnej wiedzy, a także odpowiedzi na z reguły absurdalne pytania. 

  • Czy poranne mdłości kiedyś się skończą?
  • Jak duże jest dziecko w 26 tygodniu ciąży?
  • Czy normalny jest apetyt na śledzie?
  • Jak się wystrzegać niechcianych łap na moim brzuchu?
  • Czy kiedykolwiek dane mi jeszcze będzie przespać spokojnie całą noc?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie