Apeluje do mężczyzn, by nie wiązali się z dzieciatymi kobietami: „To studnia bez dna”

Nie warto ulegać emocjom i trzeba się nad tym poważnie zastanowić - ostrzega Richard Cooper.
Apeluje do mężczyzn, by nie wiązali się z dzieciatymi kobietami: „To studnia bez dna”
fot. istock.com
30.03.2021
Katarzyna Lemanowicz

Chyba wszyscy marzymy o szczęśliwym związku z osobą, która nie ma za sobą trudnej przeszłości i doświadczeń. Idealny układ jest wtedy, gdy spotykają się dwie samotne osoby i chcą razem tworzyć wszystko od nowa. Z tym jednak różnie bywa, bo serce nie sługa i czasami zakochujemy się w człowieku, który już sporo przeżył.

Nie warto ulegać emocjom i trzeba się nad tym poważnie zastanowić - ostrzega Richard Cooper. Ten samotny ojciec i coach trafił na czołówki mediów z całego świata po swoim ostatnim wywodzie. Mężczyzna w specjalnej prezentacji wyliczył, dlaczego związek z samotną matką to zawsze zły pomysł, który musi doprowadzić do katastrofy.

Wady związku z samotną matką

„Mentor” jest przekonany, że kobieta z przeszłością (po burzliwym rozstaniu i z dzieckiem) nie jest w stanie współtworzyć normalnego związku. Należy ją natychmiast przekreślić. Dlaczego?

Wady związku z samotną matką

fot. istock.com

#1 Rozstanie boli podwójnie

Albo jeszcze mocniej, bo wszystko zależy od liczby dzieci. Kiedy związek z samotną mamą się rozpada, ta zabiera ze sobą pociechy, do których mężczyzna zdążył się bardzo przywiązać.

#2 Nigdy nie będziesz priorytetem

Jak przekonuje Richard, w takiej relacji mężczyzna zawsze przegrywa z potomstwem. To naturalne, że dzieci są dla matki najważniejsze, najmądrzejsze, najpiękniejsze. Partner to tylko dodatek.

#3 Świat kręci się wokół jej dzieci

Samotna matka robi wszystko, by jej pociechom żyło się jak najlepiej. Nic więc dziwnego, że myśli przede wszystkim o ich potrzebach.

#4 Zaburzony obraz samej siebie

Autor tego wywodu przekonuje, że takie kobiety są albo chorobliwie zakompleksione, albo uważają siebie za ósmy cud świata. Mężczyzna ma utrudnione zadanie, by do niej dotrzeć.

#5 Jej potomstwo chce się ciebie pozbyć

Dzieci z poprzedniego związku podobno nigdy nie zaakceptują do końca nowego partnera mamy. Stosują nieczyste zagrania, szantażują emocjonalnie lub budują intrygi, żeby się go pozbyć.

#6 Jest emocjonalnie niedostępna

Ciągnie się za nią trudna przeszłość, która nie ułatwia pełnego otwarcia na nowego partnera. Nie wspominając o tym, że wszystko robi z myślą o dzieciach.

Samotna matka wychowująca dziecko - z czym się boryka?

fot. istock.com

#7 Nie bierze odpowiedzialności

Czuje się jak ofiara losu pokrzywdzona przez cały świat. Nigdy nie przyzna się do tego, że sama popełnia błędy. Rozpad związku to wyłącznie wina byłego partnera, bo przecież nie zostawia się matki z dziećmi.

#8 To studnia bez dna

Według Richarda, taki związek naprawdę dużo kosztuje. Trzeba spełniać nie tylko zachcianki kobiety, ale też jej dzieci. Nie można ignorować ich potrzeb, bo wtedy ona poczuje się skrzywdzona.

#9 Dla jej dzieci nigdy nie będziesz ojcem

Nowy partner mamy, choćby starał się zbudować silną więź z potomstwem, zawsze pozostanie tylko jej chłopakiem. Zwłaszcza, gdy dzieci mają kontakt z biologicznym tatą.

Przesadził czy ma choć odrobinę racji?

Polecane wideo

Komentarze (185)
Ocena: 4.37 / 5
gość (Ocena: 5) 04.02.2024 19:29
Niestety to czysta prawda, wiem przeżyłem w takim związku 2,5 roku. Odradzam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.04.2022 18:04
Mam 3 dzieci i związal sie ze mna mlodszy . Zaakceptowal wszystkich tak jak dzieci jego. Poswięcam czas wszystkim jednakowo a dzieciom tlumacze bo potem niestety takie dzieci gdzie matki czy ojcowie sa na kazde zawolanie nie maja ani szacunku do innych i zyja w swiadomości ze wszystko im się nalezy. Nie pisze złośliwie ale mam juz nie jeden przyklad u znajomych. Co najlepsze oni krytykuja i uczą innych jak wychowywac dzieci a swoje maja niestety ponizej poziomu kultury.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2022 15:34
Brawo za tę słuszną listę, choć i tak nie jest pełna, bo jeszcze jeszcze więcej minusów wiązania się z samotną matką.
odpowiedz
Mama (Ocena: 4) 03.11.2021 00:22
Zgadzam się, żaden facet nigdy nie będzie ponad dziećmi.. nieważne czy to biologiczny ojciec, czy późniejszy partner. Drogie matki, myślcie o sobie i swoich dzieciach a nie o tych posranych narcyzach. Chlodna kalkulacja i twarda dupa, nie bądź babo ciepła klucha. Reszta artykułu też się zgadza, większość samotnych matek to zakompleksione paranoiczki... ale ósme cudy świata też się zdarzają, jestem tego przykładem. Studnia bez dna? Każdy nią kiedyś był dla rodziców/opiekunów...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.09.2021 17:17
Nie ma co się brać za samotne matki bo rodowity tatuś może spuscic wypierdol tak jak było z moim byłym uciekallll🤯😄
odpowiedz
Polecane dla Ciebie