Apeluje do mężczyzn, by nie wiązali się z dzieciatymi kobietami: „To studnia bez dna”

Nie warto ulegać emocjom i trzeba się nad tym poważnie zastanowić - ostrzega Richard Cooper.
Apeluje do mężczyzn, by nie wiązali się z dzieciatymi kobietami: „To studnia bez dna”
fot. istock.com
30.03.2021
Katarzyna Lemanowicz

Chyba wszyscy marzymy o szczęśliwym związku z osobą, która nie ma za sobą trudnej przeszłości i doświadczeń. Idealny układ jest wtedy, gdy spotykają się dwie samotne osoby i chcą razem tworzyć wszystko od nowa. Z tym jednak różnie bywa, bo serce nie sługa i czasami zakochujemy się w człowieku, który już sporo przeżył.

Nie warto ulegać emocjom i trzeba się nad tym poważnie zastanowić - ostrzega Richard Cooper. Ten samotny ojciec i coach trafił na czołówki mediów z całego świata po swoim ostatnim wywodzie. Mężczyzna w specjalnej prezentacji wyliczył, dlaczego związek z samotną matką to zawsze zły pomysł, który musi doprowadzić do katastrofy.

Wady związku z samotną matką

„Mentor” jest przekonany, że kobieta z przeszłością (po burzliwym rozstaniu i z dzieckiem) nie jest w stanie współtworzyć normalnego związku. Należy ją natychmiast przekreślić. Dlaczego?

Wady związku z samotną matką

fot. istock.com

#1 Rozstanie boli podwójnie

Albo jeszcze mocniej, bo wszystko zależy od liczby dzieci. Kiedy związek z samotną mamą się rozpada, ta zabiera ze sobą pociechy, do których mężczyzna zdążył się bardzo przywiązać.

#2 Nigdy nie będziesz priorytetem

Jak przekonuje Richard, w takiej relacji mężczyzna zawsze przegrywa z potomstwem. To naturalne, że dzieci są dla matki najważniejsze, najmądrzejsze, najpiękniejsze. Partner to tylko dodatek.

#3 Świat kręci się wokół jej dzieci

Samotna matka robi wszystko, by jej pociechom żyło się jak najlepiej. Nic więc dziwnego, że myśli przede wszystkim o ich potrzebach.

#4 Zaburzony obraz samej siebie

Autor tego wywodu przekonuje, że takie kobiety są albo chorobliwie zakompleksione, albo uważają siebie za ósmy cud świata. Mężczyzna ma utrudnione zadanie, by do niej dotrzeć.

#5 Jej potomstwo chce się ciebie pozbyć

Dzieci z poprzedniego związku podobno nigdy nie zaakceptują do końca nowego partnera mamy. Stosują nieczyste zagrania, szantażują emocjonalnie lub budują intrygi, żeby się go pozbyć.

#6 Jest emocjonalnie niedostępna

Ciągnie się za nią trudna przeszłość, która nie ułatwia pełnego otwarcia na nowego partnera. Nie wspominając o tym, że wszystko robi z myślą o dzieciach.

Samotna matka wychowująca dziecko - z czym się boryka?

fot. istock.com

#7 Nie bierze odpowiedzialności

Czuje się jak ofiara losu pokrzywdzona przez cały świat. Nigdy nie przyzna się do tego, że sama popełnia błędy. Rozpad związku to wyłącznie wina byłego partnera, bo przecież nie zostawia się matki z dziećmi.

#8 To studnia bez dna

Według Richarda, taki związek naprawdę dużo kosztuje. Trzeba spełniać nie tylko zachcianki kobiety, ale też jej dzieci. Nie można ignorować ich potrzeb, bo wtedy ona poczuje się skrzywdzona.

#9 Dla jej dzieci nigdy nie będziesz ojcem

Nowy partner mamy, choćby starał się zbudować silną więź z potomstwem, zawsze pozostanie tylko jej chłopakiem. Zwłaszcza, gdy dzieci mają kontakt z biologicznym tatą.

Przesadził czy ma choć odrobinę racji?

Polecane wideo

Komentarze (170)
Ocena: 4.35 / 5
ochujek (Ocena: 5) 06.09.2021 21:32
Wreszcie ktoś pisze prawdę. Samotne matki niech same biorą odpowiedzialność za swoje wybory. Dobrze że coraz więcej mężczyzn uczy się od kobiet wyrachowania.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 21:27
No brawo 🥳 Absolutnie nie przesadził a powiedział absolutną prawdę. Matrix wam się kończy, drogie panie.
odpowiedz
Pedro (Ocena: 5) 06.09.2021 20:35
Czesc. Fajnie ze Richard trafia do mainstreamu, ciezko nie zgodzic sie z tezami z artykulu. Spora fala hejtu sie tu wylewa, trudno zeby samotne matki przyklaskiwaly rozpowszechnianiu tego typu wiedzy. Wiecej takich artow, ratuja facetom zycie. Pozdrawiam.
odpowiedz
Marko (Ocena: 1) 04.05.2021 17:19
Rich oczywiście ma 100% racji i z tego właśnie powodu oczywiście wszystkie samotne matki będą temu zaprzeczały, ale to nie zmieni faktu, że ma rację i napisał prawdę.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 02.05.2021 14:19
"faceci to idioci" - to jest przykład zaburzeń samotnej kobiety (matki) której nie udało się nawiązać relacji i facetów wini też za swoje niepowodzenia. Z takim podejściem zestarzeje się w samotności jako zgryźliwa kobieta.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie