Młody ojciec ostrzega przed związkiem z samotną matką. „To studnia bez dna”

Apeluje do mężczyzn, by nie wiązali się z dzieciatymi kobietami.
Młody ojciec ostrzega przed związkiem z samotną matką. „To studnia bez dna”
fot. istock.com
25.05.2020

Chyba wszyscy marzymy o szczęśliwym związku z osobą, która nie ma za sobą trudnej przeszłości i doświadczeń. Idealny układ jest wtedy, gdy spotykają się dwie samotne osoby i chcą razem tworzyć wszystko od nowa. Z tym jednak różnie bywa, bo serce nie sługa i czasami zakochujemy się w człowieku, który już sporo przeżył.

Nie warto ulegać emocjom i trzeba się nad tym poważnie zastanowić - ostrzega Richard Cooper. Ten samotny ojciec i coach trafił na czołówki mediów z całego świata po swoim ostatnim wywodzie. Mężczyzna w specjalnej prezentacji wyliczył, dlaczego związek z samotną matką to zawsze zły pomysł, który musi doprowadzić do katastrofy.

Wady związku z samotną matką

„Mentor” jest przekonany, że kobieta z przeszłością (po burzliwym rozstaniu i z dzieckiem) nie jest w stanie współtworzyć normalnego związku. Należy ją natychmiast przekreślić. Dlaczego?

Wady związku z samotną matką

fot. istock.com

#1 Rozstanie boli podwójnie

Albo jeszcze mocniej, bo wszystko zależy od liczby dzieci. Kiedy związek z samotną mamą się rozpada, ta zabiera ze sobą pociechy, do których mężczyzna zdążył się bardzo przywiązać.

#2 Nigdy nie będziesz priorytetem

Jak przekonuje Richard, w takiej relacji mężczyzna zawsze przegrywa z potomstwem. To naturalne, że dzieci są dla matki najważniejsze, najmądrzejsze, najpiękniejsze. Partner to tylko dodatek.

#3 Świat kręci się wokół jej dzieci

Samotna matka robi wszystko, by jej pociechom żyło się jak najlepiej. Nic więc dziwnego, że myśli przede wszystkim o ich potrzebach.

#4 Zaburzony obraz samej siebie

Autor tego wywodu przekonuje, że takie kobiety są albo chorobliwie zakompleksione, albo uważają siebie za ósmy cud świata. Mężczyzna ma utrudnione zadanie, by do niej dotrzeć.

#5 Jej potomstwo chce się ciebie pozbyć

Dzieci z poprzedniego związku podobno nigdy nie zaakceptują do końca nowego partnera mamy. Stosują nieczyste zagrania, szantażują emocjonalnie lub budują intrygi, żeby się go pozbyć.

#6 Jest emocjonalnie niedostępna

Ciągnie się za nią trudna przeszłość, która nie ułatwia pełnego otwarcia na nowego partnera. Nie wspominając o tym, że wszystko robi z myślą o dzieciach.

Samotna matka wychowująca dziecko - z czym się boryka?

fot. istock.com

#7 Nie bierze odpowiedzialności

Czuje się jak ofiara losu pokrzywdzona przez cały świat. Nigdy nie przyzna się do tego, że sama popełnia błędy. Rozpad związku to wyłącznie wina byłego partnera, bo przecież nie zostawia się matki z dziećmi.

#8 To studnia bez dna

Według Richarda, taki związek naprawdę dużo kosztuje. Trzeba spełniać nie tylko zachcianki kobiety, ale też jej dzieci. Nie można ignorować ich potrzeb, bo wtedy ona poczuje się skrzywdzona.

#9 Dla jej dzieci nigdy nie będziesz ojcem

Nowy partner mamy, choćby starał się zbudować silną więź z potomstwem, zawsze pozostanie tylko jej chłopakiem. Zwłaszcza, gdy dzieci mają kontakt z biologicznym tatą.

Przesadził czy ma choć odrobinę racji?

Komentarze (144)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 02.06.2020 12:01
Sama prawda
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2020 11:01
Sama racja. Żaden pełnowartościowy facet nie pójdzie na taki coś.
odpowiedz
Kobieta (Ocena: 5) 30.05.2020 08:08
Ja jestem po rozwodzie z wyboru bo tak chciałam. Nie czuję się zadna samotna matka. Ani mojemu facetowi nie daje odczuć ze jest mniej ważny... Nie mam kompleksów bo niby z jakiej racji. A mój facet ma świetny kontakt z moim dzieckiem. Mój facet nadaje się bardziej na ojca niż ojciec mojego dziecka. Więc może autora postu tak traktowały dzieci w tych związkach bo zwyczajnie nie miał podejścia do nich. Kij ma zawsze dwa końce. Nie ma to jak wszystkie Kobiety wrzucić do jednego worka. Każda ma inną przeszłość i niekoniecznie mroczna.
zobacz odpowiedzi (1)
zawiedziony (Ocena: 5) 28.05.2020 19:42
Facet ma rację. Ja przeszłam przez to dwa razy i było tak samo jak gość pisze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2020 14:59
Wiadomo jak się nie powiedzie w życiu i zostanie sam po 30 tce to bierze się za samotne matki ale przed 30 tka to trzeba upaść na łeb żeby się godzić na taki związek ,a nie zakładać własnej rodziny i mieć własne dzieci .
odpowiedz
Polecane dla Ciebie