Właśnie tego oczekuje od ciebie przyjaciółka, kiedy zostaje mamą

8 rzeczy, dzięki którym będzie jej łatwiej.
Właśnie tego oczekuje od ciebie przyjaciółka, kiedy zostaje mamą
fot. unsplash.com
25.02.2019
Katarzyna Lemanowicz

Ciąża i macierzyństwo to piękny, ale i bardzo trudny okres Zwłaszcza, gdy stan błogosławiony dotyczy naszej najbliższej przyjaciółki, która zawsze miała dla nas czas. Teraz różnie z tym bywa, bo oczekiwanie na dziecko i opieka nad niemowlakiem zmieniają priorytety. Ale właśnie takie sytuacje pozwalają nam sprawdzić, czy znajomość opiera się na solidnych fundamentach i przetrwa wszystko.

Jak pomóc świeżo upieczonej mamie?

Bywa i tak, że nie jesteśmy już w stanie się dogadać. Nagle przestajemy się rozumieć i nie możemy na siebie liczyć. Jedno nieuważne słowo potrafi zrujnować długoletnią przyjaźń. Jak temu zapobiec? Warto posłuchać, co ma do powiedzenia na ten temat młoda mama. 30-letnia Hannah na łamach metro.co.uk zdradziła 8 najważniejszych punktów. Właśnie tego oczekuje od ciebie twoja przyjaciółka, kiedy w jej życiu pojawia się mały człowiek.

Jak pomóc świeżo upieczonej mamie?

fot. istock.com

#1 Nigdy nie mów młodej mamie, że jesteś zmęczona. A przynajmniej nie przez pierwsze 3 miesiące po rozwiązaniu.

#2 Kiedy ją odwiedzasz po porodzie - weź ze sobą jedzenie. Nie dla siebie, ale dla młodych rodziców, którzy zazwyczaj zapominają o sobie.

#3 W czasie wizyty zaproponuj, że zajmiesz się dzieckiem, aby rodzice mogli zająć się innymi sprawami. Albo zaoferuj, że zrobisz coś za nich.

#4 Przypomnij jej, że już niedługo wszystko wróci do normy i znowu będzie mogła prowadzić życie towarzyskie. To bardzo smutne, kiedy twoi przyjaciele idą na imprezę, a ty patrzysz na to trzymając niemowlaka na rękach

- radzi młoda mama.

#5 Opowiadaj jej zabawne historie, które nie dotyczą rodzicielstwa. Młoda mama musi czuć, że ma kontakt z normalnym życiem, choć aktualnie wszystko kręci się wokół dziecka.

#6 Zaakceptuj to, że zacznie spamować w mediach społecznościowych zdjęciami i opowieściami na temat malucha. Kiedy sama urodzisz - ona na pewno też nie będzie miała nic przeciwko temu.

#7 Powtarzaj jej, że świetnie sprawdza się w nowej roli.

#8 Zaopiekuj się nią, kiedy pierwszy raz po porodzie wyjdzie na imprezę, straci nad sobą kontrolę i zacznie wymiotować po alkoholu

- kończy swój krótki poradnik.

I chyba warto jej posłuchać, bo ona naprawdę wie, o czym mówi. Sama tego doświadczyła.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie