Czego nie powie ci pediatra, a co warto wiedzieć?

To normalne, że gdy dziecku coś dolega, chcesz jak najszybciej się skonsultować ze specjalistą.
Jeśli możesz poczekać na wizytę, np. idziesz na bilans, unikaj poniedziałków, w ten dzień najwięcej rodziców chce skonsultować swoje pociechy. Kolejki i chaos mogą być nieprzyjemne dla malucha.
Wycisz telefon i w pełni ten czas poświeć na rozmowę z lekarzem.
Czasem rodzice nie mogą się dostać do wybranego pediatry. Jeśli objawy cię niepokoją, idź do jakiegokolwiek lekarza, gdyż opóźnienie może spowodować pogorszenie stanu dziecka, a nawet błędną diagnozę. Nie musisz czekać, aż gorączka będzie bardzo wysoka.
Nie wahaj się mówić o objawach o tym, co się stało, dzięki temu lekarz może szybciej dokonać diagnozy pomóc dziecku. Nie oszukuj i nie wybielaj się, przecież chodzi o zdrowie dziecka.
Niestety większość rodziców najpierw poszukuje informacji w sieci i tak diagnozuje dziecko. Pamiętaj jednak, że lekarz skończył odpowiednie studia i ma praktyczną wiedzę.
Zobacz więcej: Jak odpieluchować dziecko?
Nie załatwiaj wizyt hurtowo, postaraj się tak zorganizować opiekę, by do gabinetu wchodzić tylko z jednym dzieckiem i jemu poświęć maksymalnie czas wizyty.
fot. istock.com
Są lekarze, którzy unikają dawania antybiotyków, inni wierzą w ich działanie. Jednak jeśli nie jesteś przekonana, zapytaj, jakie są inne sposoby leczenia i czy antybiotyk jest konieczny.
Jeśli nie jesteś zadowolona z wizyty, nie bój się poprosić o konsultację z innym specjalistą.
Wiele mam z czasem instynktownie wie, kiedy trzeba iść do lekarza, a kiedy to np. tylko katar. Warto jednak zawsze, gdy masz wątpliwości udać się "niepotrzebnie" do lekarza, niż narażać dziecko.