Jej dziecko nie chciało jeść zdrowo. Znalazła genialny sposób!

Teraz chłopiec je wszystko ze smakiem.
Jej dziecko nie chciało jeść zdrowo. Znalazła genialny sposób!
fot. istock.com
26.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Wielu rodziców boryka się z problemem, jakim jest niechęć ich dzieci do warzyw i owoców. Mimo iż są kolorowe i bardzo pożywne, dzieciaków ciągnie do słodyczy, żelków i chipsów, które niestety są niezdrowe. Mama 3-letniego synka po wielu próbach namowy go do zjedzenia porcji warzyw, wpadła na genialny sposób, dzięki któremu kobieta zdobyła sławę na Instagramie. A wszystko zaczęło się od...kreskówek.

Jak zachęcić dziecko do zdrowego jedzenia?

Laleh Mohmedi mieszka w Melbourne razem ze swoim 3-letnim synkiem Jacobem, którego szczególnym zamiłowaniem są kreskówki. Kobieta szukając sposobu na przekonanie syna do jedzenia warzyw, zaczęła eksperymentować w kuchni i stworzyła danie, które przypominało postać jednej z ulubionych bajek Jacoba.

Okazało się, że jej genialny sposób zadziałał, a synek ze smakiem zjadł porcję warzyw. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kobieta udostępniła danie na Facebook'u, a zdjęcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Za namową przyjaciół młoda mama stworzyła konto na Instagramie o nazwie Jacobs_food_diaries, które ma obecnie 180 tysięcy obserwujących. Jej sposób stał się inspiracją dla innych rodziców, którzy nie muszą już namawiać dzieci do jedzenia warzyw. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie