Jak wybrać chusteczki nawilżane w zależności od potrzeb?

Zapoznaj się z poradnikiem WATERWIPES™
Jak wybrać chusteczki nawilżane w zależności od potrzeb?
30.08.2022
Katarzyna Lemanowicz

Coraz częściej sięgamy po chusteczki nawilżane, ponieważ przydają się nie tylko do oczyszczenia skóry najmłodszych, ale i pozwalają na zachowanie higieny i pielęgnację poza domem także dorosłym. Jak wybrać mokre chusteczki, które nie spowodują podrażnień nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry i będą lepszym wyborem dla środowiska? 

Chusteczki nawilżane - jak wybrać najlepsze?

Jeśli nie mamy dostępu do bieżącej wody czy możliwości wzięcia szybkiej kąpieli ratunkiem mogą okazać się chusteczki nawilżane. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto upewnić się, że nasza skóra zostanie troskliwie potraktowana, a my wybierzemy produkt z minimalną liczbą składników. To szczególnie ważne, jeśli jesteśmy daleko od domu i chcemy mieć pewność, że produkt, którego używamy jest właściwym wyborem.

Nowe chusteczki dla osób dorosłych WaterWipes™ Adult Care, które powstały na bazie chusteczek dla niemowląt, nadadzą się do pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, egzemy, a także do cieńszej skóry osób dorosłych. Skład chusteczek to tylko dwa składniki – 99.9% wody i kropla ekstraktu z owocu, dla delikatnej pielęgnacji skóry. Prosty skład sprawia, że po użyciu chusteczki nie ma potrzeby spłukiwania ciała wodą, więc produkt przyda się nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do łazienki. Aby lepiej oczyszczać skórę osoby dorosłej chusteczki nawilżane są większe niż standardowe (20cmx30cm) i posiadają teksturę, która ułatwia dokładniejsze oczyszczenie. Z czystym sumieniem możemy zapakować je do torby – gdy wybieramy się do parku, w długą podróż pociągiem czy na wyprawę górską. Chusteczkami oczyścimy nie tylko ciało, miejsca intymne, ale i twarz, co może okazać się pomocne, szczególnie w cieplejsze dni. Tego rodzaju produkt kierowany jest także do pielęgnacji specjalistycznej – w przypadku seniorów, osób mających problemy z poruszaniem się czy osób leżących. 

Chusteczki nawilżane są idealne do oczyszczania skóry najmłodszych przez cały rok. Skóra dzieci jest delikatna i z tego powodu, także powinna być pielęgnowana produktami z krótką listą składników, które nie zawierają zbędnych dodatków.

Dla skóry dzieci od 6 miesiąca, odpowiednie będą chusteczki WaterWipes™ Textured Clean. Zapakujemy je do torby przed wyjściem na lody, do parku zabaw czy na rodzinny piknik nad jeziorem. Na początku roku szkolnego staną się uzupełnieniem szkolnej wyprawki. Zwierają 99.9% wody, odrobinę ekstraktu z owocu i mydlnicy lekarskiej, która jest naturalnym środkiem oczyszczającym. Ten rodzaj chusteczek sprawdzi się u dzieci chodzących już do przedszkola i szkoły, ale także u młodszych, gdy maluch staje się bardziej ruchliwy, jest w trakcie rozszerzania diety i mamy tylko krótką chwilę na przetarcie buźki czy rączek. Specjalna tekstura WaterWipes™ Textured Clean umożliwia lepsze usunięcie trudniejszego zabrudzenia. Jak wszystkie produkty WaterWipes™, chusteczki zostały wykonane z wiskozy i są w 100% biodegradowalne w ciągu 12 tygodni w warunkach przemysłowych zgodnych z normą EN13432. Warto pamiętać, że chusteczki nawilżane, tak jak inne środki higieny typu pieluszki czy podpaski wyrzucamy do kosza na odpady zmieszane, nigdy nie spłukujemy ich w toalecie. 

Dla najmłodszych, szczególnie maluchów do 6 miesiąca życia wybierzmy drugi wariant, oryginalne chusteczki WaterWipes™ Original w niebieskim opakowaniu, z prostym, dwuskładnikowym składem – 99% wody i kroplą ekstraktu z grejpfruta. Skóra noworodka jest o wiele cieńsza i delikatniejsza niż u dorosłego człowieka, a niektóre dzieci mogą borykać się z pieluszkowym zapaleniem skóry. Z tego powodu, pielęgnacja i produkty do niej użyte powinny zostać dobrze przemyślane. W tym wypadku wybieramy chusteczki, które są czystsze niż bawełniany wacik nasączony wodą zarówno tą prosto z kranu, jak i przegotowaną. Z czego to wynika? Podczas procesu produkcji, woda używana we wszystkich wariantach chusteczek przechodzi przez siedmioetapowy proces filtracji, dzięki czemu chusteczki są czystsze i usuwają zanieczyszczenia ze skóry.

Ceny sugerowane:

  • Chusteczki nawilżane WaterWipes™ BIO Adult Care, cena sugerowana: 15,99 zł.
  • Chusteczki nawilżane WaterWipes™ BIO Textured Clean, cena sugerowana: 15,99 zł.
  • Chusteczki nawilżane WaterWipes™ BIO Originals, cena sugerowana: 15,99 zł.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie