8 miesięczne dziecko po prostu wrzucone do basenu - czy tak powinna wyglądać nauka pływania?

Ta mama nie spodziewała się, że film pokazujący lekcję pływania stanie się viralem!
8 miesięczne dziecko po prostu wrzucone do basenu - czy tak powinna wyglądać nauka pływania?
fot. TikTok @mom.of.2.boyss
28.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Na filmie widzimy jej syna, Olivera, który zwyczajnie - po prostu jest wrzucony do wody podczas lekcji pływania. Pierwsze pytanie, które się nasuwa to: po co tak robić? 

To wideo jest viralem - kontrowersyjna metoda nauki pływania

Ten film ma już ponad 5 milionów polubień. Komentarzy popierających tę metodę nauki pływania jest podobna ilość jak tych krytykujących decyzję mamy.

@mom.of.2.boyss

Since tiktok wanted to remove this for violating guidelines. 😒 please do your research before reporting or removing

♬ original sound - mom.of.2.boyss

Na pierwszy rzut oka taka metoda nauki pływania wydaje się kontrowersyjna, brutalna. Jednak wiem, że istnieje coś takiego jak Infant Swimming Resource (ISR), gdzie małe dziecko (najczęściej w wieku 6-12 miesięcy) jest oswajane z głębokością i szybkim poradzeniem sobie w sytuacji nagłego, niekontrolowanego znalezienia się pod wodą. 

@mom.of.2.boyss

Re uploading my most viewed tiktok and then taking a break for a little. I need some social media distancing for a little bit. ❤️

♬ original sound - mom.of.2.boyss

Krysta Meyer - mama Olivera i twórczyni wideo wytłumaczyła, że z zadowoleniem przyjmuje całą krytykę, bo wszystko co zmusza rodziców do mówienia o bezpieczeństwie w wodzie, może uratować niejedno życie. Gdyby się tak zastanowić, jak często w trakcie sezonu wakacyjnego słyszymy o utonięciach małych dzieci? Bo wpadło do basenu, bo nagle znalazło się pod wodą?!

Infant Swimming Resource - czym jest?

Wideo ukazujące dość kontrowersyjną metodę nauczania pływania zostało zrobione podczas lekcji pływania w szkole Little Fins Swim w Colorado Springs. To jedna z metod nauki pływania wykonywana przez profesjonalnych instruktorów. Dokładnie chodzi o Infant Swimming Resource (ISR). To metoda, która nie uczy jako takiego pływania, a bardziej odpowiedniego zachowania w razie niebezpieczeństwa. Ta technika ma ochronić dziecko przed utonięciem - maluchy uczą się bezpiecznego, jak najdłuższego unoszenia się na powierzchni wody.

Dodatkowo, kobieta która wrzuciła na TikToka to viralowe już wideo wyznaje, że również jej starszy syn - Jayce uczęszczał do powyższej szkoły odkąd skończył rok. Wyjaśnia, że była to jedna z najlepszych decyzji jakąkolwiek podjęła, która daje jej spokój ducha, że jej dzieci są bezpieczne!

@mom.of.2.boyss

Jayce started swim class when he was 1. He loves the water. Now that he is 3 years old he has more of a say and this boy says more swimming please.

♬ original sound - mom.of.2.boyss

Kochana SuperMamo - czy posłałabyś swoje dziecko na taką lekcję pływania? Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Według pediatrów nie jest to najlepsza metoda nauki pływania - ze względu na to, że istnieje ryzyko dostania się wody do płuc, w momencie kiedy dziecko nie wstrzymuje oddechu wystarczająco długo lub we właściwym czasie. Konsekwencją może być niedotlenienie mózgu, zapalenie płuc czy nawet utonięcie. 

SONDA
Infant Swimming Resource (ISR) - co sądzisz o tej metodzie nauki pływania
Infant Swimming Resource (ISR) - co sądzisz o tej metodzie nauki pływania

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 07:01
Wow niesamowite! Ja chodzę z dziećmi na lekcje https://trimasters.pl/ ale nie jest aż tak ciekawie ;p
odpowiedz
Polecane dla Ciebie