Jakie są zalety posiadania starszego brata?

Oto kilka pozytywów z posiadania brata. Bezapelacyjnie jest najlepiej!
Jakie są zalety posiadania starszego brata?
fot. istock.com
18.04.2020
Katarzyna Lemanowicz

Kiedy jesteś dzieckiem, rodzeństwo, szczególnie młodsze, raczej przeszkadza, niż w czymkolwiek pomaga. Dopiero dorastając dostrzegamy, jak dużo dobrego wnoszą w nasze życie. 

Zalety posiadania starszego brata.

#1 Masz "dobre plecy"

Oczywiście, mówimy tu o metaforze. Założymy się, że brat nie raz uratował cię z tarapatów czy obronił przed innymi. W dorosłym życiu twój brat również jest twoim wsparciem. Dorastając uczysz się, że nie jesteś sama dzięki wsparciu Brata.

#2 Wysokie standardy odnośnie mężczyzn

Wiesz, że mężczyźni spoglądający na ciebie z okładek magazynów mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Nie oczekujesz od Partnera ideału, o którym tyle czytałaś. Ale nie masz też niskich oczekiwań, bo wiesz doskonale, jak łatwo rozleniwić mężczyznę. Wiesz, czego oczekujesz od Partnera i czego możesz oczekiwać, bo znasz facetów lepiej, niż kobieta, która tylko o nich czytała. A twój brat dodatkowo nigdy nie szczędził krytyki tym, których trzeba omijać z daleka, więc od dziecka jesteś uczulona na tych, którzy na pewno złamaliby ci serce. Może warto bratu podziękować za brak złamanego serca?

#3 Potrafisz rozmawiać z mężczyznami

Wiesz, jak dotrzeć do męskiego rozumowania. Wiesz też, które argumenty są cenne, a które raczej nic nie wskórają. Nie chodzi o manipulację, lecz o odpowiednie środki komunikacji. Sama tylko oceń, jak wiele dzięki temu zyskujesz.

Zalety posiadania starszego brata

fot. istock.com

#4 Jesteś silną kobietą

Pomijając to, czy brat nauczył cię jak umiejętnie się bić, to na pewno swoją gruboskórnością nie raz zgotował ci szkołę przetrwania. Dzięki temu dzisiaj skutecznie potrafisz odpierać ataki i umiesz walczyć o swoje. Trzymasz głowę wysoko i wiesz, że przez niektórych ludzi nie warto ronić łzy.

#5 Masz więcej w sobie pasji

Mężczyźni znani są ze swojego zamiłowania do sportów, aut i pięknych kobiet. Tą ostatnią na pewno jesteś sama, jednak zastanów się, czy może to, że ćwiczysz tak intensywnie nie jest częściowo zasługą pasji brata? A może uwielbiasz auta, tak jak Twój brat? 

#6 Oczekujesz szacunku od mężczyzn. I słusznie.

Mężczyźni nie okazują szacunku kobietom, które nie mają go dla siebie samych. Ty nauczyłaś brata szacunku do kobiet i tego samego oczekujesz od poznanych mężczyzn. I słusznie! Twój mężczyzna ma traktować Cię lepiej niż Twój własny brat, a jeśli tego nie robi, nie będzie Ci wcale tak trudno się go pozbyć, prawda?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie