Jak spędzić kreatywnie i zabawnie czas z dzieckiem?

Czas spędzony z dziećmi może przynieść wiele frajdy całej rodzinie. Choć trudno czasem przezwyciężyć zmęczenie, wspólna zabawa was ożywi i stanie się świetną okazją do pogłębienia wzajemnych więzi.
Jak spędzić kreatywnie i zabawnie czas z dzieckiem?
fot. istock.com
03.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Podsuwamy kilka pomysłów na spędzenie wieczoru z dziećmi

#1 Rodzinny wieczór mody.

Urządzacie wybieg, np. w salonie. Ustawiacie krzesła widowni. Każdy ma parę minut na przygotowanie swojej stylizacji. Inwencja nieograniczona! Możecie również podzielić się na grupy. Gdy wszyscy będą już gotowi, rozpoczyna się wielkie show. Zapewniam was, że ta zabawa bardzo wciąga i masa śmiechu gwarantowana!

Zobacz więcej: Jak odpowiadać na trudne pytania dzieci?

#2 Wspólne przygotowanie ekstra kolacji.

Każdy zakłada fartuch, bierze w garść swój przepis do wykonania i… do roboty! Rodzice mogą np. zająć się krojeniem. Dzieci przygotowują sałatkę. Wspólnemu gotowaniu może towarzyszyć konkurs, np. na najfajniej udekorowaną kanapkę. A po wszystkim – dodatkowy bonus. Wspólny, pyszny  posiłek. Smacznego!

#3 Zorganizujcie rodzinny wieczór gier planszowych.

W każdej, ale to absolutnej każdej rodzinie gdzie są dzieci, nie powinno zabraknąć planszówek. To wcale nie muszą być wyszukane hity. Poczciwy chińczyk, bierki czy warcaby dostarczą nie mniej emocji i śmiechu.

#4 Wieczór opowiadania rodzinnych historii.

Wasze dzieci będą zachwycone! Wyszperajcie stare, rodzinne fotografie. Może jakieś zapiski, kartki z pamiętnika? Przedszkolaki uwielbiają słuchać o swoich przodkach. Tym samym wzmacniacie w nich poczucie więzi i poczucie tożsamości, niezbędne do ich prawidłowego emocjonalnego rozwoju.

#5 Zabawa w kalambury.

Kto jej nie zna! Wymyślacie jakieś proste hasło i przedstawiacie je zgromadzonym, ale bez użycia słów. Tylko ruch ciała i gesty. Ta radosna konkurencja doskonale rozwija abstrakcyjne myślenie. Uczy rozpoznawania mowy ciała. Dziecko musi skojarzyć ruch i mimikę z hasłem, którego dotyczą. Powodzenia!

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.06.2020 15:59
Jest mnóstwo sposobów na kreatywne spędzenie czasu z dzieciakami. U nas w domu najczęściej wspólnie rysujemy, układamy puzzle albo gramy w planszówki. Teraz mamy nowość Siódme Poty od alexandra, którą kupiłam dzieciakom na dzień dziecka. Jest to gra planszowa w której porusza się pionkami, zbieramy kartoniki ze sprawnościami i wykonujemy ćwiczenia. A zwycięzcą jest osoba, która jako pierwsza zbierze wszystkie elementy układanki ;)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie