>

To są najgłupsze metody usypiania dziecka - aż ciężko uwierzyć, że to prawda!

Dziecko nie chce spać? Marudzi przy zasypianiu? Musisz je nosić godzinami, żeby zasnęło? Oto kilka nowatorskich pomysłów - kto wie, może jednak się sprawdzą!
To są najgłupsze metody usypiania dziecka - aż ciężko uwierzyć, że to prawda!
fot. istock.com
21.04.2023
Katarzyna Lemanowicz

To, że dzieci nie śpią, to norma. Jest mnóstwo sposobów na to, jak je ukoić, ale niewiele naprawdę skutecznych. Wielu rodziców sięga po nowatorskie i szokujące metody. Chcesz wiedzieć jakie?

Usypianie dziecka - poznaj najgłupsze metody

#1 Umpa lumpa: Metoda, która pojawiła się wraz z filmową inspiracją z Youtube. Należy kołysać dziecko rytmicznie w prawo i w lewo, a na słowo "hop", zrobić delikatnie hop do góry, a przy tym powtarzać: umpa lumpa umpa lumpa umpa lumpa hop. Podobno dziecko zasypia po minucie.

#2 W samochodzie: Należy, szczególnie w srogą zimę, ubrać siebie i dziecko, dziecko włożyć do fotelika i zabrać na przejażdżkę po osiedlu. Podobno w pierwsze 20 minut od zaśnięcia można dziecko na spokojnie przełożyć do łóżeczka i rozebrać.

#3 Ping pong: Świetna metoda, jeśli tylko masz wolny kawałek ściany. Wypróbuj odbijanie piłki ping-pongowej. Dziecko będzie wsłuchiwać się w regularny dźwięk uderzeń, ale i obserwować poruszającą się monotonnie tam i z powrotem kulkę. Po jakimś czasie zainteresowanie piłką ustąpi znudzeniu, a wreszcie senności. Przy odrobinie szczęścia, oczywiście.


fot. istock.com

#4 Przysiady: Należy włożyć dziecko w chustę lub w nosidło i robić z nim przysiady...aż do utraty tchu!

#5 Bazyliszek: Wpatruj się w dziecko! Tak po prostu. Według tej metody od patrzenia dziecku głęboko w oczy, ono zasypia.

#6 Chusteczka higieniczna: Przesuwaj chusteczkę po twarzy dziecka tak, by skłaniała oczy do zaśnięcia - niektóre matki twierdzą, że to działa!

#7 Tancerz: Weź dziecko na ręce i tańcz! Jeśli zamarzy Ci się impreza - to idź, dziecko na pewno będzie słodko spało!

#8 Odkurzacz: Motyw z suszarką i odkurzaczem jest stary jak świat i wcale głupi nie jest, ale mamy jego ulepszoną wersję - odkurzacz pod łóżkiem! Wibracje wpędzą w sen zarówno dziecko, jak i rodzica.

#9 Przeciekający kran: Zepsuj uszczelkę w kranie. Miarowe kapanie ukoi maluszka i pozwoli mu spokojnie zasnąć.

A wy jakie macie metody na usypianie dzieci?

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Beata (Ocena: 5) 26.04.2023 12:51
Czy takie głupie to nie wiem u mnie corka też lubi zasypiać wieczorami jak iRobot jest uruchomiony. mam wrażenie że to ją wycisza i uspokaja.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie