Rodzice szukają opieki dla córki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jej wiek

Internauci są zaskoczeni treścią ogłoszenia.
Rodzice szukają opieki dla córki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jej wiek
23.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Z jednej strony wymagamy od naszych dzieci coraz więcej. Zapisujemy je na kolejne zajęcia dodatkowe i chcemy, by były we wszystkim najlepsze. Z drugiej - bywamy również nadopiekuńczy. Wychowujemy młodych ludzi, którzy są tak niesamodzielni, że zupełnie nie radzą sobie później w dorosłym życiu.

Przykładów nie trzeba daleko szukać, a to ogłoszenie jest tego najbardziej jaskrawym przykładem. Choć brzmi jak niesmaczny żart, jego autentyczność została potwierdzona. Poszukiwanie opiekunki do dziecka to zupełnie normalna sprawa, ale raczej nie w sytuacji, gdy „maluch” jest już pełnoletni i właśnie rozpoczyna studia.

Zapotrzebowanie na nietypową nianię

Niania dla 18-latki? Nie jest to jeszcze codzienność, ale obawiamy się, że takich sytuacji będzie coraz więcej.

Poszukiwana niania dla mojej 18-letniej córki, która wkrótce rozpocznie studia prawnicze na uniwersytecie. Do podstawowych obowiązków należeć będzie gotowanie i sprzątanie.

Córka jest mobilna, więc może jeździć na zakupy i poruszać się po mieście. Zależy mi jednak na tym, by zdrowo jadła i nie musiała się stresować takimi szczegółami, jak np. pranie do zrobienia. Program studiów jest bardzo wymagający, dlatego przyda się osoba, która przygotuje jej 3 posiłki dziennie i zadba o pełną lodówkę.

Ona naprawdę potrzebuje wsparcia w swoim dwupokojowym apartamencie

- czytamy w ogłoszeniu, które błyskawicznie zrobiło furorę w Internecie.

Pomoc dla 18 etniej studentki fot. istock.com

Z oferty dowiadujemy się, że wynagrodzenie podlega negocjacji. Idealna kandydatka najprawdopodobniej nie będzie miała powodów do narzekań. Wymagane jest przynajmniej roczne doświadczenie w opiece nad dziećmi. Nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o równie dorosłe szkraby.

W Sieci zawrzało. Internauci podzielili się na tych, którzy krytykują bogatych rodziców za rozpieszczanie swoich dzieci. A także niesamodzielną młodzież, która nie radzi sobie z podstawowymi obowiązkami.

„Znajomi z roku będą harować na dwóch etatach, żeby móc studiować. Ona będzie miała nianię na każde zawołanie”. „Powinniśmy przestać tak świętować 18. urodziny. Teraz dorosłość zaczyna się w okolicach czterdziestki”. „Biedna dziewczynka. Ma tyle nauki, a teraz będzie jeszcze musiała dyrygować nianią - ironizują komentatorzy.

W tej sytuacji chyba naprawdę pozostał nam tylko śmiech. Przez łzy.

 

Przeczytaj również:

Do Sieci trafił poradnik z lat 50. o tym, jak zajmować się dzieckiem. Rodzice są przerażeni!

Bezdzietne małżeństwo napisało list otwarty do sąsiadów. Mają dosyć płaczu dziecka

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie