Uważa, że dziewictwo to wymysł służącym kontrolowaniu kobiet!

Ta mama uczy swoje 5 córek, że dziewictwo nie jest prawdziwe
Uważa, że dziewictwo to wymysł służącym kontrolowaniu kobiet!
fot. istock.com
21.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Kobieta z południowej Karoliny, mówi, że dziewictwo to patriarchalna koncepcja używana do kontrolowania kobiet i nie służy żadnemu innemu celowi, niż sprawienie by kobiety czuły się źle. Sprawdź szczegóły poniżej!

Uważa, że dziewictwo to wymysł służącym kontrolowaniu kobiet!

Jeśli chodzi o edukację seksualną dzieci, każdy rodzic ma swoje własne podejście do tego tematu. 40-letnia mama z południowej Karoliny, stała się popularna na TikToku, kiedy udostępniła wideo z jej zdaniem na temat dziewictwa i swojego sposobu edukacji seksualnej swoich córek.

@book_mama, czyli Cayce LeCorte opublikowała film, i powiedziała, że dziewictwo to patriarchalna koncepcja używana, do kontrolowania kobiet i nie służy żadnemu innemu celowi niż sprawienie, że kobiety czują się źle. Kobieta tłumaczy, że pierwszy raz z facetem, niekoniecznie tym jedynym, nie zmienia twojej wartości, ani tego kim jesteś.

Oczywiście Cayce podkreśla, że edukacja seksualna jest bardzo ważna, ale to jak, gdzie i kiedy, nie ma za wiele wspólnego z pierwszym razem, a już na pewno nie z tym jak później jesteś postrzegana. Kobieta podkreśla, że ważniejsze w edukacji seksualne jest nauczenie dzieci dokonywania rozsądnych wyborów, a nie stresowanie się tym, jak powinien wyglądać ten pierwszy raz.

@book_mama ♬ original sound - Cayce

Co córki Cayce LaCorte sądzę o tej radzie? Kobieta przyznaje, że to typowe nastolatki i stara się dla nich być fajną, wyrozumiałą i wspierającą mamą. Dodatkowo uważa się, za dość surową mamę, ale też taką, przy której jej córki czują się komfortowo i chcą mówić o wszystkim. Cayce potwierdza, że codziennie odpowiada na pytania swoich córek dotyczące ich seksualności.

Eksperci popierają podejście Cayce i przekonują, że najważniejsze to rozsądne wychowywanie dziecka i rozmowa. Warto wspomnieć, że nie ma medycznej ani naukowej diagnozy, czy definicji dziewictwa. Jest to czysto społeczna konstrukcja, powszechnie uznane określenie, i jest czymś opartym na osobistych wartościach czy wierzeniach.

Co sądzisz o takim podejściu do tematu seksu?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie